Anasayfa / Mobil / Telefonun ekranı titriyor sorunu çözümleri

Telefonun ekranı titriyor sorunu çözümleri

Reklamlar

Akıllı telefon kullanıcıları, bazı donanım arızalarından kaynaklı olarak ekran titreme gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Ekran titreme sorunları genellikle donanımsal parça arızalarından kaynaklanmaktadır fakat bazen yapacağınız ufak müdahaleler ile sorunu çözebilirsiniz. Ekran titreme sorunları, bazı marka / modellerde kronik bir arıza olabilir.

Ekran titreme sorunu ile karşılaştığınız zaman öncelikle telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririz. Eğer yeniden başlatma sonrası sorun giderilmediyse, bataryanızı çıkarıp takarak deneyiniz. Ek olarak öncelikle aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Reklamlar
1.Ekran otomatik aydınlama özelliği, birçok telefonda ekranın titremesine neden olabilir. Otomatik aydınlatma özelliği aktif olan telefonlarda sensör arızlarından doları ekran ışığı sürekli değişerek titremeye neden olabilir.

Bu durumda otomatik aydınlatmayı tamamen kapatarak tekrar deneyiniz. Eğer ekran sensörü arızalıysa özelliğiği kapatarak ekranı manuel olarak kullanmanız gerekecektir.

2.Bazı uygulamalar ekran titremesine neden olabilir. Özellikle ekranınız ile ilgili ayarlar yapmanızı sağlayan veya video, fotoğraf çekme uygulamaları görüntü ile ilgili sorunlar ortaya çıkarabilir.

Sorunun hangi uygulamadan kaynaklandığını tespit etmek zor olduğu için, bu tarz uygulamaları devre dışı bırakarak telefonunuzu yeniden başlatıp tekrar deneyin.

3.Batarya arızaları, ekran titremesinde en sık kaynaklanan sorundur. Telefon bataryanızın kesinlikle orjinal olmasına dikkat edin. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bataryanızdan bir problem varsa ekranınızın titremesine neden olabilir.

Bu durumda bataryanızı çıkarıp tekrar takınız. Eğer bataryanızı çıkaramıyorsanız, bataryanız tamamen bitene kadar kullanıp, daha sonra telefonunuzu kapalı olarak şarj edin. Bataryanız tamamen dolduktan sonra telefonunuzu açarak test edebilirsiniz.

4.Mobil işletim sisteminizden kaynaklı bir soru yaşıyorsanız, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Bunun için yedeklerinizi alarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Herhangi bir uygulama yüklemeden tekrar deneyin.

5.Telefonunuzun güç tasarruf modu açıksa, bu özelliğim kapatarak titreme sorununu gidermeyi deneyebilirsiniz. Özellikle samsung marka telefonlarda tasarruf modundan kaynaklı olarak çok sık titreme olabilir.

Samsung telefonlarda ekran ışığını yükselterek de denemenizi öneririz. Konu için yazının sorundaki videoyu incelemenizi öneririz.

6.Son olarak ekranınız darbe aldıysa, bu tarz sorunlara neden olabilir. Bu durumda yukarıdaki işlemlerden herhangi biri sorununuzu çözmeyecektir. Bu durumda ekran değişimi yapmanız gerekiyor. Telefon ekranınızı internetten temin edip, Youtube üzerinden örnek videoları izleyerek kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Eğer riske girmek istemiyorsanız yetkili bir serise gitmenizi tavsiye ederiz.

Samsung ekran titreme Video anlatım:

Konu hakkında yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*