Anasayfa / Mobil / Android Telefonlarınızı Temizleyin – Hızlandırın !

Android Telefonlarınızı Temizleyin – Hızlandırın !

android temizleme

Dolup taşan ve yavaşlayan Android’li cep veya tabletinizi temizlemenize yardım ediyoruz!

Android’li cebiniz veya tabletiniz, aylar içinde uygulamalar, fotoğraflar, medya dosyaları ve uygulamaların arkalarında bıraktığı verilerle dolup taşabilir. Flaş belleğinizin dolması, performansınızın düşmesi anlamına geliyor. Ancak onu temizlemeniz ve eski hızına ulaştırmanız oldukça kolay. Üstelik bunu Android’le beraber gelen araçlarla yapabilirsiniz.

Reklamlar

 

En hızlı seçenek: Fabrika ayarlarına sıfırlama

 

Reklamlar

Android’li cihazınızdaki fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini kullanarak onu hızla varsayılan durumuna döndürebilirsiniz. Böylece cihazınızda yüklü tüm uygulamalarınız ve depoladığınız tüm dosyalarınız kaldırılacaktır.

E-postalarınız, kişileriniz ve tercihlerinize bağlı olarak daha fazlası Google hesabınızdasaklandığından bu seçenek işinize yarayabilir. Telefonunuzu tekrar kullanılabilir hale getirmek için tek yapmanız gereken, kullandığınız uygulamaları tekrar yüklemek olacak. Daha önce satın aldığınız uygulamaları Google hesabınıza oturum açtıktan sonra Google Play’den tekrar indirebilirsiniz.

Çevrimiçi olarak yedeklemediğiniz metin mesajları, fotoğraflar, müzik ve video dosyalarını kaybedeceksiniz. Oyunların çoğu kaldığınız yeri bulutta saklamadığından, kaldığınız yeri kaybedeceksiniz.

Fotoğraflarınızı otomatik olarak Google+ veya Dropbox hesabınıza yedekliyorsanız, bunları kaybetmeyeceksiniz demektir. Bu seçenek varsayılan olarak kapalı olduğundan, önce dosyalarınızın yedeklendiğinden emin olun.

Root’lu bir cihazınız varsa, Titanium Backup ile uygulamalarınızın verilerini yedekleyebilir, daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*