Anasayfa / Mobil / Whatsapp sohbeti dışa aktar ne demek

Whatsapp sohbeti dışa aktar ne demek

Whatsapp’ta sohbeti dışa aktar özelliğini kullanarak, grup veya bireysel sohbetlerinizi kaydedebilir ve istediğiniz bir ortamda paylaşabilirsiniz. Örneğin yaptığınız bir iş görüşmesini mail ortamında paylaşmanız gerekiyor. Sohbeti dışa aktararak, Email ortamında dilediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Yapılan görüşmeleri kanıtlamak için oldukça kullanışlı bir özelliktir. Kısaca anlatmak gerekirse;

Reklamlar

Sohbeti dışa aktar özelliği; Whatsapp görüşmelerinizi yedeklemek ve paylaşmak için kullanılan bir özelliktir.

Sohbeti dışa aktarmak için; Sohbetin hemen üstünde bulunan ayarlar simgesine tıklayarak “Sohbeti dışa aktar” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Ayarlar > Sohbetler > Sohbet geçmişi >Sohbeti aktar seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Dışa aktarmış olduğum sohbeti mail olarak paylaşıyorum ve .txt uzantılı bu maili herhangi bir metin editörü ile açarak, görüşme detayları görebiliyorum.

Sizde herhangi bir sohbeti kendi mail adresinize aktararak, sohbet geçmişinizin tamamını görebilirsiniz.

Sohbeti dışa aktarma özelliği aynı zamanda yedekleme için de kullanılabilir. Sohbetlerinizi Cloud ortamında yedeklemiyorsanız, bu özelliği kullanarak yedekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Benim bir sorum var üstadım. Android üzerinden dışa aktardığımız sohbeti (mail,whatsapp,Telegram vs gibi ortamlar üzerinden farketmez. Biz mail ortamından aktardık diyelim) Iphone telefona kurduğumuz Whatsapp uygulamasına nasıl geri yükleme yapabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*