Anasayfa / Yazılım / Outlook mail geri çekme 2016-2019

Outlook mail geri çekme 2016-2019

Outlook mail geri çekme işlemini nasıl yapılır ? Outlook 2019 sürümü veya daha düşük süürmlerde gönderidğiniz maili geri çekmek için resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya hatalı bir yazım, eklenti olan bir maili geri alabilmeniz için karşınızdaki alıcılar tarafından açılmamış olması gerkeiyor. Maili geri çekme durumunda, göndermiş olduğunuz bir ileti henüz bu iletiyi açmamış alıcıların posta kutularından geri alınır. Bu ileti yerine başka bir ileti de koyabilirsiniz. Örneğin, dosya eki koymayı unuttunuz. Maili geri çekmeyi deneyebilir ve sonra eki olan yeni bir mail gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Outlook’da mail nasıl geri alınır ?

Gönderdiğiniz mail iletisini açın.

Reklamlar

Eylemler” seçeneğine tıklayarak “Bu iletiyi geri çek” seçeneğine tıklayın.

Bu iletinin okunmamış kopyalarını sil: Gönderdiğiniz mail henüz okunmadıysa, bu maili tamamen siler.

Okunmamış kopyaları sil ve yerine yeni iletiler koy: Gönderdiğiniz maili yeniden düzenleyerek göndermenizi sağlar.

Seçeneği seçtikten sonra “Tamam” a tıklıyoruz.

İşlem hakkında geri bildirim alacaksınız.

Örnekte gördüğünüz gibi “** tarihinde geri çekilemiyor” hatası alıyorsanız, mail gönderdiğiniz kişiler tarafından okunmuştur.

Not: Geri çağırma iletisi işlenirken, özgün ileti okundu olarak işaretlenmişse (bu senaryoya göre Okuma Bölmesi’nde görüntülemek okumak değildir), alıcıya, gönderen olarak sizin iletiyi silmek istediğiniz bildirilir. Ancak, ileti alıcının Outlook klasöründe kalır. Geri çağırma iletisini okuyan alıcının ortak klasördeki tüm öğelere okuma erişimi varsa, ancak bu alıcı özgün iletiyi okumamışsa, geri çağırma başarılı olur ve yalnızca yeni ileti kalır. Gönderen olarak siz, geri çağırmanın başarılı olduğunu bildiren bir ileti alırsınız. Alıcı orijinal iletiyi okundu olarak olarak işaretlemişse, kendisine geri çağırmanın başarısız olduğu bildirilir ve yalnızca geri çağırma iletisi silinir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*