Anasayfa / Yazılım / Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hata çözümü

Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hata çözümü

Reklamlar

Windows işletim sistemlerinde USB bellek, SD kart , harici disk veya sabit disklerde karşılaşılan, Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatasının çözüm yöntemlerini paylaşacağız. Aşağıdaki alternatif iki çözümden birini kullanarak sorunu giderebilirsiniz. Bu yöntemler ile sorun çözülmüyorsa, muhtemelen fiziksel bir arıza vardır.

Genellikle hatanın sebebi yazılımsaldır. Mantıksal disk bölümü zarar gördüğü zaman, Windows bu bölümü biçimlendirirken hata verebilir. Disk bölümlendirmeyi yeniden yaparak sorunu çözebiliriz. Bu işlemi yapmak için iki farklı yol vardır. Bu yöntemlerden birini kullanarak diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Reklamlar

Windows biçimlendirmeyi bitiremedi nasıl çözülür ?

Masaüstündeki Bilgisayarım simgesini sağ tuşla tıklayın. Yönet’i seçin. Açılan pencereden Disk yönetimini seçin.

Biçimlendirmeyi bitiremedi hatası aldığınız diske sağ tıklayarak “Yeni basit birim” seçeneğine tıklayın.

Yeni basit birim sihirbazında, Hızlı biçimlendir ve NTFS seçeneğini işaretleyerek ileri’ye tıklayın.

Disk biçimlendirmesi yapıldıktan sonra bilgisayarım’dan diske giriş yapabilirsiniz. Eğer tekrar hata aldıysanız, aşağıdaki çözüm yöntemi mutlaka sorunu çözecektir.

AOMEI Partition Assistant ile diski biçimlendirin

Biçimlendirilemeyen diskleri biçimlendirmek için AOMEI partition assistant çok kullanışlı bir yazılımdır. Bir sabit disk bölümünün biçimini dikkate alabilecek yalnızca birkaç durum vardır. Sabit diski biçimlendirmek, verileri hızlı bir şekilde temizlemek için basit ve kullanışlı bir yöntemdir. Aynı zamanda, virüsleri temizlemeye, depolama sorunlarını ve hatta çözülmesi zor olan sorunları çözmeye yardımcı olabilir.

AOMEI partition yazılımını indirerek çalıştırın.

Hata aldığınız diske sağ tıklayarak “Format” seçeneğini tıklayın.

Disk adı belirleyerek OK seçeneğine tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra yazılımın ana ekranında bulunan “Apply” seçeneğine tıklayarak işlemi onaylayın.

Bu yöntem ile hata aldığınız tüm disklerinizi kurtarabilirsiniz. Ayrıca yazılım, disk üzerinde yapacağınız birçok işlem için çok yetenekli ve pratiktir. Hala hatayı çözemiyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

7 yorum

 1. windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası alıyordum bu program sorunu çözdü çok sagol gerçekten

 2. Allah razı olsun AOMEI Partition Assistant programı ile bölümümü silip yeniden oluşturdum sorunum düzeldi.çok teşekkürler.

 3. aga benimki hala olmuyor…aynı hata veriyor

 4. Sd kartımdan bir şey sildiğimde ya da taşıdığımda etkilenmiyor. Çıkarıp taktığımda aynı halinde duruyor. Yazma koruması yok. Disk parttan da yazma korumayı kaldırdım. Biçimlendirme de yapamıyorum hiç bir türlü yardımcı olur musunuz.

 5. Yürürlükteki işlem iptal edildi!
  Bilgi Kodu: 6
  Açıklama: Disk üzerindeki bölümleme tablosu başka bir yazılım tarafından kilitlendiğinden güncellenemedi. Lütfen diğer yazılımları kapatıp yeniden deneyin.

  Bilgi kodlarının anlamını şuradan öğrenebilirsiniz: **

  bende boyle bir hata veriyor

 6. Description: Failed to write FAT table 1 due to bad sectors.
  aomei partition programı ile yapmaya calıstım bu hatayı aldım formatlanmadı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*