Anasayfa / Yazılım / Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hata çözümü

Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hata çözümü

Reklamlar

Windows işletim sistemlerinde USB bellek, SD kart , harici disk veya sabit disklerde karşılaşılan, Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatasının çözüm yöntemlerini paylaşacağız. Aşağıdaki alternatif iki çözümden birini kullanarak sorunu giderebilirsiniz. Bu yöntemler ile sorun çözülmüyorsa, muhtemelen fiziksel bir arıza vardır.

Genellikle hatanın sebebi yazılımsaldır. Mantıksal disk bölümü zarar gördüğü zaman, Windows bu bölümü biçimlendirirken hata verebilir. Disk bölümlendirmeyi yeniden yaparak sorunu çözebiliriz. Bu işlemi yapmak için iki farklı yol vardır. Bu yöntemlerden birini kullanarak diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Reklamlar

Windows biçimlendirmeyi bitiremedi nasıl çözülür ?

Masaüstündeki Bilgisayarım simgesini sağ tuşla tıklayın. Yönet’i seçin. Açılan pencereden Disk yönetimini seçin.

Biçimlendirmeyi bitiremedi hatası aldığınız diske sağ tıklayarak “Yeni basit birim” seçeneğine tıklayın.

Yeni basit birim sihirbazında, Hızlı biçimlendir ve NTFS seçeneğini işaretleyerek ileri’ye tıklayın.

Disk biçimlendirmesi yapıldıktan sonra bilgisayarım’dan diske giriş yapabilirsiniz. Eğer tekrar hata aldıysanız, aşağıdaki çözüm yöntemi mutlaka sorunu çözecektir.

AOMEI Partition Assistant ile diski biçimlendirin

Biçimlendirilemeyen diskleri biçimlendirmek için AOMEI partition assistant çok kullanışlı bir yazılımdır. Bir sabit disk bölümünün biçimini dikkate alabilecek yalnızca birkaç durum vardır. Sabit diski biçimlendirmek, verileri hızlı bir şekilde temizlemek için basit ve kullanışlı bir yöntemdir. Aynı zamanda, virüsleri temizlemeye, depolama sorunlarını ve hatta çözülmesi zor olan sorunları çözmeye yardımcı olabilir.

AOMEI partition yazılımını indirerek çalıştırın.

Hata aldığınız diske sağ tıklayarak “Format” seçeneğini tıklayın.

Disk adı belirleyerek OK seçeneğine tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra yazılımın ana ekranında bulunan “Apply” seçeneğine tıklayarak işlemi onaylayın.

Bu yöntem ile hata aldığınız tüm disklerinizi kurtarabilirsiniz. Ayrıca yazılım, disk üzerinde yapacağınız birçok işlem için çok yetenekli ve pratiktir. Hala hatayı çözemiyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*