Anasayfa / Yazılım / PowerPoint slaytınıza müzik&ses kaydı nasıl eklenir

PowerPoint slaytınıza müzik&ses kaydı nasıl eklenir

PowerPoint sunumunuzu dikkat çekici ve etkili yapmanın birçok yolu vardır. Nesnelere animasyonlar eklemek, slayt geçiş stillerini kişiselleştirmek ve birkaçını isimlendirmek için ilginç temalar kullanmak. Bütün bunlara ek olarak, sunumunuza müzik veya ses kaydı da ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Slaytlara müzik nasıl eklenir ?

PowerPoint, slaytınıza müzik eklemek oldukça kolaydır. Sunumunuza müzik eklemek iyi bir fikir olabilir, ancak profesyonelce olmadığı düşünülen durumlar da var.

Slaytınızı açın ve “Ekle” sekmesine geçin.

Reklamlar

Ses seçeneğini kullanarak ses kaydı veya kayıtlı bir müziği ekleyebilirsiniz. PowerPoint, MP3, MP4, WAV ve AAC gibi çeşitli popüler formatları destekler.

Bilgisayarımdaki ses seçeneğine tıklayın ve eklemek istediğiniz müziği seçin.

Eğer slaytınıza kendi sesinizi eklemek istiyorsanız “Ses kaydet” seçeneğine tıklayın. Açılan küçük menüde kayıt simgesine tıklayarak ses kaydınızı başlatabilirsiniz.

Ses veya müzik eklendikten sonra, yukarıda çıkan ayarlar seçeneğinden, müziğin ne zaman başlayacağını, slayt boyunca çalma, süreye göre çalma, arka planda çalma gibi ayarları dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Eğer müzik eklediyseniz ve slayt boyunca arka planda çalmasını istiyorsanız, bu menüde “Arka planda çal” seçeneğini tıklayın.

Sizin için de mevcut birkaç seçenek var. Ses klibinizde belirli zamanlar için yer imleri ekleyebilir (veya kaldırabilir), sesin bölümlerini kesebilir ve sesinize azalma giriş / çıkış efekti verebilirsiniz.

Slaytınız için en mükemmel müziği özelleştirmek için bu araçları kullanın. Slayt yapımı ve alternatif yöntemler için sitemizde arama yapabilir, diğer resimli anlatımlarımıza göz atabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*