Anasayfa / Mobil / Telegram hesabı silme nasıl yapılır

Telegram hesabı silme nasıl yapılır

Telegram hesabınızı silmek için, hesap devre dışı bırakma ekranına giriş yaparak hesabınızı silebilirsiniz. Telegram hesabınızı silmeniz; İletiler, gruplar ve kişilerinizi kalıcı olarak kaldırır.

Reklamlar

Telegram hesabınızı kaldırmak için gönderilen onay kodu, yine telegram uygulaması aralığıyla gönderildiği için uygulamanın aktif olması gerekmektedir. Gönderilen mobil onay kodunu kullanarak hesabınızı silmeniz gerekmektedir. Uygulama hakkında diğer sorular ve hesap giriş sorunları hakkında Telegram support sayfasını kullanarak teknik destek alabilirsiniz.

Telegram hesabı silme nasıl yapılır?

Reklamlar

Hesap silme ekranına giriş yapmak için Tıklayın.

Açılan sayfaya telegrama kayıtlı olan (+90 yazılmalıdır) telefon numaranızı girerek Next seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda uygulamaya gönderilen onay kodunu yazarak hesabınızı silin.

telegram hesabi silme

Telegram hesabınızı sildiğiniz zaman , hesabınızda bulunan tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Telegram hesabınız ile gönderdiğiniz tüm mesajlar, kayıtlı gruplarınız, kişi listeniz kalıcı olarak silinecektir. Telegram hesabını silme işleminin geri dönüşü yoktur.

Yeniden kaydolursanız, yeni bir kullanıcı olarak görünürsünüz ve geçmişinizi, kişilerinizi veya gruplarınızı geri alamazsınız. Kişilerinde telefon numaranızın bulunduğu kişiler bilgilendirilir. Yeni kullanıcı, mesaj listesinde ayrı bir konuşma olarak gösterilecek ve bu yeni kullanıcıyla görüşme geçmişleri boş kalacaktır.

Uygulamayı silme işlemini gerçekleştirmeden belirli bir süre (6 ay) kullanmamanız durumunda hesabınız otomatik olarak kapatılmaktadır. Tüm mesajlar, medya, iletişim bilgileri ve diğer tüm bilgiler silinir. Etkin olmayan hesapların silinme süresini uygulama ayarlarından düzenleyebilirsiniz.

Telegram hesabını silme, kaldırma hakkında sorularınızı yorum atarak paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. telegram hesabı iki üç kez kısa zaman aralıkları ile sildim. en son sildiğim üzerinden 15- 20 gün geçmesine rağmen hala telegram hesabı oluşturamıyorum. ne kadar daha beklemem gerekiyor yada farklı bir yolu varmı hesabı aktif etmek için . acil bi durum

  2. Merhaba, telegram hesabımı silsem bugüne kadar konuştuğum insanlardan da siliniyor mu konuşmalarım bilen var mı çok önemli

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*