Anasayfa / Mobil / iPhone Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır

iPhone Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır

iPhone telefonlarda arama yaparken numaranızı gizlemek için arama ayarlarından “Numaramı gizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Numaranızı gizleyerek arama yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Operator ayarlarından ,telefon ayarlarından veya arama yaparken #31# komutlarını kullanarak arama sırasında karşı tarafından numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz. Bunların içinde en pratik olan işlem, aşağıda resimli anlatımda gösterdiğimiz arama ayarları seçeneğini kullanmak olacaktır.

Reklamlar

Telefonunuzu gizli aramalara kapatmak için sitemizde arama yaparak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz. Resimli anlatımımızı takip ederek numaranızı gizleyin.

iPhone’da gizli arama nasıl yapılır ?

Ayarlar / Telefon seçeneğine girerek, aramayla ilgili tüm ayarlarınızı bu menüden yapabilirsiniz. Numara gizleme işlemi için Numaramı göster seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

iphone-numarami-goster

Numaramı göster” seçeneğini sağa kayırıp, açık duruma getirirseniz, numaranız karşı tarafa görünecektir.

Gizli arama yapmak için seçeneği sola kaydırarak kilidi kapalı duruma getirin. Bu durumda yaptığınız aramalarda numaranız gizli olarak görünecektir.

iphone-numara-gizle

Numaranızı gizledikten sonra arama yaparak test edebilirsiniz. Gizli numaraların aramasını engelleyen kullanıcıları ararken, bu numara gizli arama çağrılarını kabul etmiyor şeklinde uyarı alırsınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Ben gizledim ama acamiyorum ne yapmaliyim acil tanidiklarimi bile arayamiyorum nolur yardim edin tus calismiyor hareket etmiyor

  2. numarayı gizlemek yada açmak istiyorum ama normalde açılıp kapanması gerekirken hareket etmiyor nasıl aktif hale getirebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  3. Gerisini yazmayı unuttum olmuyor bende ne yapmalıyım çabuk yazın ne olur çok çabuk bekliyorum

  4. Bende olmuyor ne yapmalıyım??
    Numarayı göstere basıyorum ve ✅

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*