Anasayfa / Mobil / Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır
Reklamlar

Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar, iPhone ve Android ( Samsung,Lg,HTC, General Mobile vb.) cihazlarda bedava görüntülü konuşma nasıl yapılır ? Sorusuna resimli anlatım yaparak cevap vereceğiz. Bilgisayar, Cep telefonu , Tablet, Xbox, Aksesuar ( akıllı saat) ,Televizyon gibi tüm cihazlarda işlemi yapabilirsiniz. Ülkemizde sadece “Görüntülü konuşma” yapmak için akıllı telefona geçen çok önemli bir kullanıcı kitlesi var. Bu kitle genellikle yaş ortalaması büyük ve telefon konusunda acemi kullanıcılardan oluşuyor. Akıllı telefonunuzu aldınız fakat kızınızı, oğlunuzu, kardeşinizi, abinizi, akrabanızı, babanızı, annenizi nasıl görüntülü arayacaksınız ?

İnternet üzerinden ücretsiz görüntülü konuşmak için yüzlerce uygulama var. Bu konuda en kullanışlı ve kullanımı kolay olan uygulamayı seçerek işlemlere başlayalım. Skype’ın anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü çağrı özellikleri sayesinde, nerede olurlarsa olsunlar istediğiniz kişilerle haberleşebilirsiniz. Kolay arayüz, kaliteli görüntü ve ses ile bu konuda herkes Skype tercih etmektedir. Resimli anlatımımızı telefonlarda görüntülü haberleşme ve bilgisayarda görüntülü haberleşme olarak 2’ye ayırdık.

Android ve iPhone telefonlarda görüntülü konuşma nasıl yapılır ?

Skype yazılımını indirmek için Tıklayın

Bilgisayar, Cep telefonu , Tablet, Xbox, Aksesuar ,Televizyon. Hangi cihaz’da uygulamayı kullanmak istiyorsanız seçip indirebilirsiniz. İlk aşamada cep telefonunu seçiyoruz.

Reklamlar

skype indir

Google Play’e giriş yapıp “Skype” yazıp, açılan ekranda “Yükle” butonuna basıp indirebilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra, yazılım ekrana gelecektir.

Skype kurulumu

Uygulama ilk açıldığında “Oturum açma” ekranı sizleri karşılayacak. Eğer Skype adresiniz varsa yazıp giriş yapabilirsiniz.

Hesabınız yoksa ekranın hemen altında bulunan “Hesap oluştur” seçeneğine tıklayın. Birkaç adımda hesabınızı açabilirsiniz. Oturumu açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan “kişi arama” özelliği ile aramak istediğiniz kişileri listenize ekleyin.

Aramak istediğiniz kişiye dokunduktan sonra sağ üst köşede bulunan “Arama simgesine” tıklayarak sesli ve görüntülü konuşma isteği gönderebilirsiniz. Aramanın başlaması için karşı tarafın daveti kabul etmesi gerekir.

Skype goruntulu arama

Görüşme sırasında;

Video seçeneği ile görüntüyü açıp kapatabilir, sesi kapatıp açabilir, konuşmaya başka kişileri ekleyebilir, ve buna benzer birçok özelliği kullanabilirsiniz. Bu sayede 3-4 farklı kişi aynı anda görüntülü görüşme de yapabilirsiniz.

skype arama

Bu sayede Skype hesabı olan herkesle görüntülü , sesli olarak görüşebilirsiniz.

Bilgisayarda görüntülü konuşma nasıl yapılır ?

Yukardaki indirme linkini kullanarak yazılımı bilgisayarımıza indiriyoruz. Windows ,Macintosh gibi sistemler için uyumludur.

Hesabımızı açtıktan sonra arama yapacağmız kullanıcıya tıklayıp sağ üst köşede bulunan “Video” simgesi ile arama yapabilirsiniz. Sadece sesli arama yapacaksanız “Telefon” simgesine tıklamanız yeterlidir.

Bilgisayar goruntulu arama

Görüntülü konuşma yapmak için kullabileceğiniz en kullanışlı yazılımı sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bunun yanında Line, Tango gibi yazılımlar ile işlem yapılabilir fakat bu yazılımların kullanımı biraz daha karışık olduğundan Skype’ı sizlere tanıttık. İşlem hakkında sorularınız varsa yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*