Anasayfa / Mobil / Android Bilgi Yedekleme Nasıl Yapılır
Sponsorlu Bağlantılar

Android Bilgi Yedekleme Nasıl Yapılır

android yedek

Cep telefonlarımızda bulunan bilgilerimizin , verilerimizin güvenliği için düzenli olarak yedekleme işlemi yapmalıyız. Daha önceki anlatımlarımızda silinen dosyaların nasıl kurtarılacağını anlatmıştık. Birçok kullanıcıdan yanlışla bilgilerimi sildim , hafiza kartım arızalandı , telefonum bozuldu gibi birçok sorun duymaktayız. Bu tarz sorunlar yaşamamak için önceden önleminizi almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cep telefonunda bulunan bilgiler ( Resimler, videolar, müzikler) Nasıl Yedeklenir ? aşağıdaki uygulamaları kullanarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Bilgi yedekleme için en iyi 2 uygulamayı aşağıdaki linklere tıklayarak ücretsiz indirip , kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İNDİRG Cloud Backup

İNDİRROM Manager

Nasıl Yapılır ?

G cloud Backup uygulamasını kurduktan sonra hesap oluşturunuz.

Hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki gibi ekranla karşılaşacaksınız. Uygulama yedeklerinizi otomatik olarak alacaktır. Ayrıca ayarlar menüsünü kullanarak kendinize göre yedekleme süresi belirleyebilirsiniz ( Haftada bir , ayda bir vb)

android yedekleme

Herhangi bir sorun yaşadığınız zaman “Restore” menüsünü kullanarak yedeklerinizi cihazınıza aktarabilirsiniz. Verileriniz bulut ortamında yedekleneceği için herhangi bir güvenlik sorunu olmayacaktır.

Telefonunuzdaki bilgilerin güvenliği için bu tarz uygulamaları mutlaka kullanın. Uygulama hakkında sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz..

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya’da doğdu. Netaş’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın