Anasayfa / Mobil / iCloud nasıl kaldırılır, nasıl çıkış yapılır

iCloud nasıl kaldırılır, nasıl çıkış yapılır

iPhone telefonlarda veya diğer ios aygıtlarda iCloud nasıl kaldırılır ? iCloud’dan nasıl çıkış yapılır ? Resimli anlatımımızı takip ederek , bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Reklamlar

iCloud nedir ? Kaybettiğiniz bir aygıtı bulma, resimlerinizi videolarınızı, diğer tüm dosyalarınızı güvenle saklama ve paylaşma gibi birçok kolaylık sağlar. Apple kimliğiniz ile kullandığınız hesabınız üzerinden cihazınızı yönetebilirsiniz.

Telefonunuzu satmak istediğinizde veya servise verdiğinizde, cihazınızın iCloud ile bağlantısını koparmanız gerekir. Bu işlem oldukça basittir. iCloud hesabınızdan çıkış yaparak kolayca cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Hesabınızı kaldırdıktan sonra telefonunuzu farklı bir hesap ile açabilir veya yeni bir cihaz olarak düzenleyebilirsiniz. Özellikle cihazınızı servise vermeden önce Apple tarafından bu işlemlerin yapılması önerilir. İşlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

iCloud nasıl kaldırılır ?

iCloud hesabınızdan çıkış yapmak ve cihazınızdan kaldırmak için, cihazınızın Ayarlar seçeneğine giriş yapın.

Ayarlar ekranının en üstünde, cihaz sahibinin isim soyisim, Apple kimliği , icloud, iTunes gibi bilgileri listelenmektedir.

Bu ekrana dokunarak ilgili seçeneğe giriş yapın.

icloud nasil kaldirilir

Açılan seçeneklerin en altına inerek Çıkış yap seçeneğine dokunun şifrenizi tekrar yazarak işlemi onaylayın.

İşlem tamamlandıktan sonra iCloud ile senkronize edilen bilgiler silinecek ve iCloud hesabınız cihazdan tamamen kaldırılmış olacaktır.

icloud cikis yapma

Bu işlem iCloud’da bulunan bilgilerinize herhangi bir zarar vermez. ilgili cihazda veya farklı bir aygıtta tekrar hesabınızı açmanız durumunda bilgileriniz yeniden senkronize edilecektir. Cihaz üzerinde hesabınızdan çıkış yaptığınız zaman aygıt, iCloud web hesabınızda görünmeyecektir. Eğer cihazınızı sattıysanız , kullanıcı kendi hesabından giriş yaparak aygıtı ekranına ekleyebilir. Ayrıca iCloud menüsüne giriş yaparak ,cihazınızla hesabınız arasında senkronize edilmesini istediğiniz bilgileri de seçenebilirsiniz.

iCloud’a kaydolmak için bir Apple Kimliğiniz olması gerekir. Apple Kimliğiniz yoksa kayıt olurken bir tane oluşturabilirsiniz. iCloud, 5 GB ücretsiz iCloud saklama alanı sunar. Küçük bir aylık ücret karşılığında daha fazla saklama alanına sahip olacak şekilde yükseltme yapabilirsiniz. Not: Bazı iCloud özelliklerinin minimum sistem gereksinimleri vardır. iCloud tüm bölgelerde kullanılamayabilir ve iCloud özellikleri bölgeye göre farklılık gösterebilir.

iCloud hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için sitemizde arama yaparak ilgili anlatımlara ve makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*