Anasayfa / Mobil / “Rahatsız Etme” Modu Nedir Nasıl Kullanılır

“Rahatsız Etme” Modu Nedir Nasıl Kullanılır

iPhone telefonlarda bulunan “Rahatsız etme” modu hakkında bilgi vereceğiz. Özellik birçok iphone kullanıcısı tarafından kullanılmayan fakat oldukça gerekli bir özelliktir. Peki nedir bu rahatsız etme ?

Reklamlar

Modu açtığınız zaman telefona gelen bütün bildirimlerin sesi kapatılıyor. Uyurken veya dinlenme sırasında telefonunuzu bu moda aldığınız zaman kimse tarafından rahatsız edilmeden uykunuza devam ediyorsunuz , ekran ışığı dahi yanmıyor. Peki önemli bir durumda ne yapabiliriz ? Belirli kişilerden arama geldiği zaman bu aramaları duyabilirsiniz. Bunun için ayarlarınızı kişiselleştirmeniz gerekmektedir. Özelliği detaylı olarak resimlerle anlatalım.

 

Reklamlar

Özelliği açmak için durum çubuğunda bulunan kısayolu kullanabilirsiniz. Ayarlarımızı kişiselleştirmek için aşağıdaki yolları takip edelim.

iPhone Ayarlar/Rahatsız Etme menüsüne giriş yapıyoruz.

rahatsız etme

Arayabilecekler : Bu bölümde favorilerinize ekli kişilerden gelen aramalarda ses kapatılmayacaktır. Bu tarz ayarları yapılandırabilirsiniz. Önemli bir telefon beklediğiniz zaman bu kişiyi favorilerinize ekleyerek aramalarını duyabilirsiniz.

Yinelenen Aramalar: Özelliğin açıklasında belirtildiği gibi , bir kişi 3 dk içerisinde sizi üst üste aradığı zaman bu aramanın sesini duyabilirsiniz. Özelliği kullanmak için açmanız gerekmektedir.

Son olarak modun kilitliyken ve her zaman açık hale getirebilirsiniz.

rahatsız etme ayarlar

Modu bütün iphone telefonlarda kullanabilirsiniz. Resimli anlatım iPhone 4s model telefonda yapılmıstır. Sürekli gelen aramalardan sıkılan ve gündelik hayatında telefon’larını çok aktif olarak kullanan kullanıcılar için vazgeçilmez bir özelliktir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*