Anasayfa / Mobil / Telefon SD Kartı Görmüyor Sorunu Çözümü

Telefon SD Kartı Görmüyor Sorunu Çözümü

hafıza kartı

Reklamlar

Cep telefonlarında karşılaştığınız hafıza kartı , sd kart görmeme sorunlarını nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Telefonun sd kartı görmemesi kullanıcılar için büyük sıkıntı yaratmaktadır. Telefonların hafızaları kullanım için yeterli olmadığından, önemli bilgileri hafıza kartında saklamaktayız. Hafıza kartını görmeme sorunun birden çok nedeni olabilir. sd kartın manyetik bölümünde bulunan sorunlar , telefonun kartı taktığınız bölümündeki sorunlar , yazılımsal problemler sorunun başlıca nedenleridir.

Aşağıdaki yöntemleri adım adım uygulayarak sorunu çözmeye çalışacağız.

Reklamlar

1. Öncelikle kartınızı bilgisayar’a takarak kartı kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarda kontrol ettiğiniz zaman karta erişim sağlayabiliyorsanız , telefonunuzda kartı biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Biçimlendirmeyi yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsiniz.

bicimlendir

2. Kartınızda şifre koruması olabilir. Bu tarz bir şifreleme yapıldığı zaman bilgisayarınızda ve telefonunuzda kartın içeriğine erişemezsiniz. Bu yüzden kartı yukardaki işlemdeki gibi telefonuza takarak biçimlendirmeyei deneyebilirsiniz.

3. İNDİR uygulamayı indirerek, .Sonra ayarlara gidin ve root üzerinden /system/etc kısmına gelin ve vold.fstab dosyasını aratın. Daha sonra dosyayı text editör (sayfa düzenleme) ile açın ve aşağıdaki satırı bulun. dev_mount sdcard /mnt/sdcard 34 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host hboot versiyonunuz 1,25 ise 34 yazan yeri 33 olarak değiştirin. hboot versiyonunuz 1,28 ise 33 yazan yeri 34 olarak değiştirin.

4. Bütün işlemleri yaparak sorunu çözemediyseniz son olarak başka bir hafıza kartı takarak deneyin. Eğer bu kart çalışıyorsa hafıza kartınız arızalıdır. Başka kartlarla hala sorun yaşıyorsanız telefonunuz yuvasında sorun var anlamına gelir. Sorunu gidermek için en yakın servise cihazınızı götürmeniz gerekir. Yuva değişimi yapıldıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

33 yorum

  1. recovery programı indir dosyalarına kavuşursun inşallah

  2. bilen varmı bende sd kart aldım ama obb dosyasını görmüyor oyun. oyuna girince tekrar obb dosyasını telefona yüklüyor bilen varsa yorum yazsın

  3. Slm arkadaslar benim de not 3 sd karti gormuyor ve vold.fstab göremedik ne yapmalıyız bilgilerinizi bekliyorum

  4. Benim hafıza kartimi pc de telefon da görmüyor içindekiler çok önemli farklı cihazlarda da denedim kartta sorun var. Çok acil lütfen kurtarmanin yolunu bilen varsa yazsın rica ediyorum

  5. Ahmet Marley Jr.

    aynen kardeşim

  6. o zaman Allah rahmet eylesin hafıza kartına

  7. Benim hafıza kartını PC de gormuyor ne yapicam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*