Anasayfa / Mobil / Özel Numara Nasıl Aranır

Özel Numara Nasıl Aranır

Reklamlar

Akıllı telefonlarınızda özel numara ile arama nasıl yapılır ? Resimli olarak anlatacağız. Türkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri , özel numara ile arama yapmak için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu ayarları kullanarak veya telefonunuzun ayarlarını kullanarak işlemi yapabilirsiniz. Bu iki yöntemi de resimli olarak sizlere sunacağız.

Türkcell: Turkcell.com.tr üst menüdeki “Hesabım” sayfasına,​ Turkcell şifrenizle giriş yaparak ulaşabilir, açılan sayfanın sol kısmında yer alan ​​”Ayarlarım” seçeneği altında yer alan “Çağrı Ayarlarım” sayfasından numara gizleme/gösterme işlemini yapabilirsiniz. ​Gizleme/gösterme işlemini hemen yapmak için tıklayın.​ Ayrıca, telefonunuzdaki “numara gizleme/gösterme” seçeneğini kullanarak veya herhangi bir n​umarayı tuşlamadan önce #31# sonrasında 10 haneli telefon numarasını tuşlayarak kendi numaranızı gizleyebilirsiniz. Örnek: #31#0532**

Reklamlar

Vodafone: Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmemesini istemiş olsanız bile, aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmesini sağlayabilirsiniz. #31#0542**

Türk Telekom: Online işlemlere giriş yaparak veya diğer operatörlerde olduğu gibi , #31# numarasını, arayacağınız kişinin numarasının başına koyarak da, numaranızı gizleyebilirsiniz.

Android özel arama nasıl yapılır ?

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Daha fazla seçeneğine giriş yaparak Ek ayarlar / Numara gönderimi seçeneğini kullanarak özel numara araması yapabilirsiniz.

iPhone özel arama nasıl yapılır ?

 

Ayarlar / Telefon seçeneğine girerek, aramayla ilgili tüm ayarlarınızı bu menüden yapabilirsiniz. Numara gizleme işlemi için Numaramı göster seçeneğine giriş yapın.

iphone-numarami-goster

Numaramı göster” seçeneğini sağa kayırıp, açık duruma getirirseniz, numaranız karşı tarafa görünecektir.

Gizli arama yapmak için seçeneği sola kaydırarak kilidi kapalı duruma getirin. Bu durumda yaptığınız aramalarda numaranız gizli olarak görünecektir.

iphone-numara-gizle

Özel arama ayarlarınızı kapatmak ve bu aramaları engellemek için;

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Aramayı engelleyin ve Mesaj ile reddedin seçeneğini aktif hale getirin.

Özel aramaları yukardaki işlemleri yaparak açabilir ve kapatabilirsiniz. Ayarları bulamadığınız telefonlar için marka/ model bilgisini yorum olarak iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. bişe sorabilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*