Anasayfa / Mobil / Whatsappta fotoğraflar yüklenmiyor [Çözüm]

Whatsappta fotoğraflar yüklenmiyor [Çözüm]

Whatsapp’ta fotoğraflar yüklenmiyor sorunu için, yazımızda birçok farklı çözüm sunacağız. Fotoğraf, video ve sesli mesajların indirilmesine yol açabilecek yaygın sorunlar ve çözüm yöntemlerini sıralayacağız. Whatsapp’ta fotoğraf indirirken karşılaşılan hata; İndirme başarısız İndirilemedi, Lütfen size tekrar gönderilmesini isteyin. Eğer telefonunuzda aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, fotoğraf tekrar gönderilse bile indirilemeyecektir.

Reklamlar

Başlıca fotoğraf indirme sorunları;

  • Telefonunuzun güçlü bir sinyalle, çalışan bir internet bağlantısına sahip olup olmadığını iki kez kontrol edin. Emin olmak için bir web sayfası yüklemeyi deneyin. Telefonunuzun bağlı olduğundan eminseniz (farklı Wi-Fi bağlantı noktalarına ve / veya 4G’ye bağlanmayı deneyin).
  • Telefonunuzda tarih ve saatin doğru ayarlandığından emin olun. Tarihiniz yanlışsa, medyanızı indirmek için WhatsApp sunucularına bağlanamazsınız. Tarihi ayarlamak için Ayarlar > Tarih saat seçeneklerine girerek, ayarların otomatik alınmasını işaretleyebilirsiniz.
  • Bazı durumlarda WhatsApp, dosyaları SD kartınıza kaydetmekte zorlanabilir. SD kartınızda yeterli alan olduğundan emin olun. SD kartınız doluysa, WhatsApp hiçbir şey kaydedemez. Gereksiz dosyaları silerek daha fazla yer açın. SD kartınızın salt okunur moda ayarlanmadığından emin olun. WhatsApp’tan olmayan bir dosyayı SD kartınıza kaydetmeyi deneyin.
  • Bağlı bulunduğunuz ağ ayarlarınızda bir sorun olabilir. WhatsApp, güvenilir bir şekilde mesaj gönderip alabilmek için web dışı (HTTP olmayan) bir veri kanalı gerektirir ve bu tür bir bağlantı mobil sağlayıcınızın erişim noktası ayarları tarafından engellenmiş (ya da kısıtlanmış) olabilir.
  • Güvenlik duvarı kısıtlamaları olan bir kampüste veya şirket Wi-Fi’sındaysanız, ağ yöneticisine başvurun.
  • Wi-Fi’nin uyku modunda kaldığından emin olun. Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatın.
  • Mobil servis sağlayıcınıza başvurun veya Microsoft web sitesini ziyaret edin ve APN ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olun.
  • Mobil ağ ayarlarınızı sıfırlamak birçok bağlantı sorununu çözebilir “Ayarlar”> “Genel”> “Sıfırla”> “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneklerini takip ederek ayarları sıfırlayın ve tekrar deneyin.
  • WhatsApp’ı Google Play Store’da bulunan en son sürüme güncelleyin. Uygulama güncel değilse bu tarz hatalar ile karşılaşabilirsiniz.
  • Telefonunuzun Ayarlar > Ağ ve internet > dokunun ve Uçak modunu açıp kapatın. Whatsapp’ı tekrar açın ve deneyin.

Umarız Whatsapp fotoğraf yüklenmiyor sorunu çözülmüştür. İşlem hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*