Anasayfa / Mobil / Whatsapp İzinler Nasıl Ayarlanır

Whatsapp İzinler Nasıl Ayarlanır

Whatsapp uygulamasının telefonunuzda sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için , uygulamanın bazı izinlere sahip olması gerekmektedir. Depolama, Kamera, Kişiler, Konumunuz, Mikrofon, Sms, Telefon gibi izinlerin etkileştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde Whatsapp kullanımı sırasında bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz. Kurulum sırasında veya daha sonraki işlemlerinizde bu izinleri iptal etmeniz durumunda, kapattığınız özelliğin uygulama üzerindeki seçeneklerini de kullanamazsınız. Örneğin; Konum izinlerinizi iptal ederseniz, konum gönderme özelliğini kullanamazsınız.

Reklamlar

Whatsapp neden bu kadar izin istiyor ? şeklinde birçok sorular geliyor. Bildiğiniz gibi Whatsapp kişi listenizden konum bilginize, sesli ve görüntülü görüşme gibi özellikler ile birçok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerin bu kadar fazla olması da uygulamanın birçok izin almasını gerektiriyor. İzinler ayarlarınızı yönetebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Telefonunuzdan Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik veya Uygulamalar > Whatsapp > Uygulama İzinleri‘ne gidin.

Reklamlar

 

 

Tüm izinleri etkinleştirin (Depolama, Kamera, Kişiler, Konumunuz, Mikrofon, Sms, Telefon). WhatsApp’ın düzgün bir şekilde çalışması için tüm izinleri etkinleştirmeniz gerekmektedir. Yukarıdaki adımları izledikten sonra, artık telefonunuzun özellikleri WhatsApp’ta kullanılabilirdir.

Whatsapp’ın sunduğu bazı özellikleri kullanmak istemiyorsanız ve güvenlik konusunda çok titiz bir kullanıcıysanız bu izinleri kullanımınıza göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin: Mikrofon yetkisi vermek istemiyorsanız bu izni iptal edebilirsiniz fakat sesli görüşme ve görüntülü görüşme gibi özellikleri kullamazsınız. Kişiler izinlerini vermediğiniz taktirde kişi listenizi uygulama içinde göremezsiniz. Bu gibi ayarları yaparak uygulamanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*