Anasayfa / Mobil / Yeterli Depolama Alanı Yok Hatası Çözümü

Yeterli Depolama Alanı Yok Hatası Çözümü

depolama hatası

Reklamlar

Android kullanıcılarının karşılaştığı “Yeterli depolama alanı yok” hatasını nasıl gidereceğinizi anlatalım. Bu hatayı Samsung , htc , General Mobile discovery gibi android işletim sistemi kullanan bütün cihazlarda alabilirsiniz.  Hatanın içinde çözüm yöntemide açık bir şekilde duruyor. Telefonunuza herhangi bir yükleme yaptığınız zaman bu hatayla karşılaşıyorsanız , uygulamayı yüklemek için yeterli alanınız olmadığını anlayabilirsiniz. Bu durumlarda yapmamız gereken yükleyeceğimiz dosya veya uygulamalaya yeterli bir alan açmaktır.

bellek kayıt

Reklamlar

Hatayla karşılaştığınız zaman cihazınızın bellek bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz uygulamanın boyutu ile sisteminizde kullanılabilir belleği karşılaştırdığınız zaman yeterli bellek yoksa yapabileceklerimiz:

Gereksiz uygulamaları silerek alan açma

Eğer silebileceğiniz gereksiz uygulamalar varsa bunları sildikten sonra dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Uygulamaları SD Karta taşıma

Yüklü olan uygulamaları SD karta taşımak için

Ayarlar / Uygulama yöneticisi seçeneğinden uygulamayı seçerek SD karta taşı seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Bu sayede uygulamalarınız birçoğunu sd karta taşıyarak cihazınızda önemli ölçüde depolama alanı yaratabilirsiniz.

Yukardaki işlemi yaptıktan sonra büyük ihtimalle hatayı gidermiş olacaksınız. Bütün işlemleri yapmanıza rağmen hatayı gideremiyorsanız cihazınızla alakalı başka bir sorun olabilir.  Cihazınızdaki yedekleri aldıktan sonra cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca önbellek temizliğide yapmanızı öneririz. Sorunu giderme konusunda telefon modelinizle birlikte yorum atarsanız alternatif çözüm yolları anlatabiliriz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

24 yorum

 1. Aveaintouch3 model telefonumda sürekli olarak cihazınızda yeterli alan yok diye hata var diye uyarı geliyor ne yapmam lazım

  • Hoca bizde biliyoruzda uhraşmaya canım istemiyor morelim bozuk derdim kederim yasım var. Sadece cenesini kapatsın istiyorum. Kırıcam atıcam şimdi aleti filan.

 2. Dinçer Güneş

  Huawei ascend y20

 3. ya güzel kardeşim, yazmak için yazı yazmışın insanları mağdur ediyorsun. hatanın sebebi yeterli alan olmaması değil bunu sende iyi biliyorsun ama yok alan açın uygulama silin demişsin. 10 gb boş yer var 11 mb uygulama indirmiyor. şimdi ben alan açayım. kullanmadığım uygulamaları mı sileyim. senin hit çekme mantığına sokayım

 4. Ahmet Yücedağ

  galaxy ace 5830i hata ve yeterli depolama alanı yok uyarısı yapıyor.

 5. 265 mb bos yer var telefonda ama yinede indirmiyor. Fabrika ayarlarina donup yeniden yaptim daha sonra yine ayni oldi. Her seferinde fabrika ayarlarina mi donup mu yapicam

 6. Adı üstünde HATA yani yer varken yok demesine çare arıyoruz ….

 7. Serkan Tuğba Çataltaş

  Yedekleme işlemini yaptıktan sonra fabrika ayarlarına dönebilirsiniz

 8. General mobile discovery.cihazda yeterli alan yok diye hata veriyor.oysa alan var.fabrika ayarlarina donersem resim ler silinir mi ve de rehberim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*