Anasayfa / Mobil / Android Site Nasıl Engellenir

Android Site Nasıl Engellenir

Bilgisayarlarda site engellemek için birçok farklı yöntem var ve bu yöntemleri resimli olarak sizlerle paylaşmıştık. Peki Android telefonlarda site nasıl engellir ? Site engelleme konusunda Google Play’de birçok uygulama mevcut fakat bu uygulamaların çoğu arayüzden ibaret. Telefonlarınızda site engelleme için 2 yöntem var. Hosts dosyasını düzenlemek veya güvenli bir tarayıcı kullanmak. Android cihazlar için bu konuda kullanabileceğimiz en başarılı uygulama “Safe Browser“. Yazılımın nasıl kullanılacağınızı yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

Safe Web Browser” internette daha güvenli gezinenbilmek ve site engellemek için kullanılan, bulut tabanlı bir içerik filtreleme uygulamasıdır. Uygulama aracılığıyla; Müstehcen içerikleri, oyun siteleri, sosyal ağları ve buna benzer birçok siteyi engelleyebilirsiniz.

android site engel

Uygulama özellikleri:

Reklamlar

• Müstehcen içerikleri engelleme
• Popüler çevrimiçi oyun sitelerini engelleme
• Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağları engelleme
• Casus yazılım ve virüslü web sitelerini engelleme
• Spam web sitelerini engelleme

Uygulamayı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

mavi_indir

Android site nasıl engellenir ?

Uygulamayı çalıştırın. Yapılandırma düğmesine tıklayarak “Setting” Ayarlar seçeneğine giriş yapın.

safe ayarlar

Ayarlar’a giriş yaptıktan sonra site engelleme ve filtreleme işlemlerini yapabilirsiniz. Engellediğiniz siteler’e girerek aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

engellenen siteler


Safe web browser‘i varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamak için;

Uygulamaları yönet seçeneğine giriş yapın. Varsayılan tarayıcı ayarlarına giriş yaparak “Bu eylem için varsayılan tarayıcı olarak kullan diyerek uygulamayı varsayılan tarayıcı olarak kulanabilirsiniz.

Bunlar haricinde internette güvenli ve hızlı bir şekilde gezinebilmek için oldukça faydalı bir uygulamadır. “Safe web browser” hakkında soru ve sorunlarınız için bizlere yorum atabilirsiniz. Site engelleme haricinde, anti porn, anti-casus yazılım,spam koruma, virüs koruma, facebook,twitter engelleme gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz. Son güncelleme ile; Uygunsuz site önerileri – Tüm siteleri engelle gibi seçenekler eklenmiştir.

Reklamlar

4 yorum

  1. Uygulamayı yükledim fakat kaç defa bakmama rağmen setting diye bir şey yoktu.

  2. savewebstarserdar

    nasil site engelecem

  3. Söylediğiniz adımları aynen izledim fakat istemediğim sitelere hâlâ giriş yapıyor ne yapmalıyım ? 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*