Anasayfa / Mobil / Whatsappta işletme hesabı nasıl açılır

Whatsappta işletme hesabı nasıl açılır

Whatsapp işletme hesabı olarak bildiğimiz Whatsapp Business, işletmeler için tasarlanmış, mesajları otomatikleştirmek, sıralamak ve hızla yanıtlamak gibi birçok özelliğe sahip bir Whatsapp hizmetidir.

Reklamlar

WhatsApp Business, WhatsApp üzerinde bir işletme varlığına sahip olmanıza, müşterilerinizle daha verimli iletişim kurmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur. Ayrı iş ve kişisel telefon numaralarınız varsa, hem WhatsApp Business hem de WhatsApp Uygulamasını aynı telefona yükleyebilir ve bunların farklı numaralarla kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Business(işletme) başlıca özellikleri şunları içerir:

Reklamlar
  • İŞ PROFİLİ: Müşterilerinizin değerli bilgileri (web siteniz, konumunuz veya iletişim bilgileriniz gibi) bulmasına yardımcı olmak için işletmeniz için bir profil oluşturun.
  • İŞ MESAJLAŞMA ARAÇLARI: Müsait değilken Uzakta mesajı, size ilk mesaj attıklarında kendinizi tanıtan ve bilgilendiren Karşılama mesajını kullanarak müşterileriniz için daha ulaşılır olun.
  • SABİT TELEFON HATTI/SABİT NUMARA DESTEĞİ: WhatsApp Business’ı sabit hat ile veya sabit bir telefon numarasıyla kullanabilirsiniz ve müşterileriniz bu numarayla sizinle mesajlaştırabilir. Doğrulama sırasında, telefon görüşmesi üzerinden kodu almak için “Beni ara” seçeneğini seçin.
  • WHATSAPP UYGULAMASI VE WHATSAPP BUSINESS’I BERABER KULLANIN: Hem WhatsApp Business’ı hem de WhatsApp Uygulamasını aynı telefonda kullanabilirsiniz, ancak her uygulamanın kendi özel telefon numarasına sahip olması gerekir.
  • WHATSAPP WEB: Müşterilerinize bilgisayarınızın tarayıcısından daha etkin bir şekilde yanıt verebilirsiniz. WhatsApp Business, WhatsApp Messenger’ın üzerine kuruludur ve güvendiğiniz multimedya, ücretsiz görüşme, ücretsiz uluslararası mesajlaşma, grup sohbeti, çevrimdışı mesajlar ve daha pek çok özellikleri içerir.

Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır ?

Whatsapp işletme hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Aşağıdaki adrese girerek Whatsapp Business uygulamasını indirin.

https://www.whatsapp.com/business/

İşletmenize ait telefon numarasını kullanarak Whatsapp hesabınızı doğrulayın. Hepsi bu kadar ! Whatsapp işletme uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*