Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Messenger Nasıl Kapatılır

Facebook Messenger Nasıl Kapatılır

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugünkü resimli anlatımımızda, Facebook messenger nasıl kapatılır ? Arkadaşlarınızın sizi online olarak görmesini nasıl engellersiniz ? anlatmaya çalışacağız. Günümüzde, özellikle amatör kullanıcılar messenger uygulamasını yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Sesli görüşme , görüntülü görüşme ve sohbet yazılımı olarak Whatsapp’tan sonra en çok kullanılan uygulamaların başında Facebook Messenger geliyor.

Reklamlar

Messenger’da sohbet ekranını tamamen kapatabilir veya bildirim sesleri ve uyarılarını düzenleyebilirsiniz. Resimli anlatımımızda bilgisayar ve telefonda işlemi nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz. Messenger’ı kapatmanız, arkadaşlarınızın size mesaj atmasını engellemez fakat arkadaşlarınızın listesinde online olarak görünmezsiniz.

Bilgisayarda işlemi yapmak için Facebook hesabınıza giriş yapın.

Reklamlar

Sağ alt köşede bulunan sohbet ekranının hemen altında bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

Açılan menüde Sohbeti kapat seçeneğine tıklayın.

Son onaylama ekranında Sohbeti tüm kişiler için kapat seçeneğini işaretleyerek tamam seçeneğine tıklayın. Telefonda işlemi yapmak için aşağıdaki görseli inceleyin.

Messenger uygulamasını açarak hesabım (dördüncü sırada) seçeneğe dokunun.

Sohbeti kapatmak için hesabınızın hemen karşısında bulunan kilidi sola kaydırarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Sohbet kapalı olsa da tüm mesajları almaya devam edeceksiniz, ancak Facebook üzerinde kimlerin aktif olduğunu görmek için sohbeti açabilirsiniz.

Ayarlar seçeneğine girerek Messenger ses, bildirim vb. tüm ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan gelen sesli, videolu aramaları da kapatabilirsiniz. Bu ayarları kapatmanız arkadaşlarınız tarafından görünmeyecektir. Webden ayarlarınızı düzenlemek için messenger.com adresine giriş yaparak detaylı ayarlarınızı görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Facebook hesabıma giremiyorum kodmatik istiyor ama eski Numaram geliyor ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun

  2. Benim çok eski bir hesabim var acamiyorum lütfen bana yardim edermjsiniz elimde sadece e posta var

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*