Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır

Instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır

Instagram hesabınızı güvene almanız için, iki Faktörlü Kimlik Doğrulaması nedir ? Instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır veya kapatılır ?konusunu resimli olarak anlatacağız. Eğer hesabınızı güvene almak ve başkasının hesabınızı ele geçirmesini engellemek istiyorsanız iki faktörlü doğrulama size oldukça güvenli bir hesap kullanımı sunar. Hesabınıza her giriş yapmak istediğinizde telefonunuza gelen kodun girilmesi gerekir. Bu sayede şifrenizi bilen bir kişi bile onayınız olmadan oturum açamaz.

Reklamlar

Tıpkı Whatsapp hesabında olduğu gibi iki faktörlü doğrulamada da hesabınızı telefon numaranız ile güvene alabilirsiniz. Çalınan instagram hesabını kurtarma ile ilgili daha önce birçok makaleyi sizlerle paylaşmıştık. Instagram eskiden bu konuda oldukça iyi bir destek sunarken, iki faktörlü doğrulama hizmetini sunduktan sonra bu konuda desteklerini biraz daha azalmıştır.

Kısacası Instagram kullanıcılarına, iki faktörlü kimlik doğrulamayı öneriyor. İşlemi yapmak oldukça kolay.

Reklamlar

iki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır ?

Instagram ayarlarına giriş yaparak Seçenekler altında bulunan iki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine dokunun.

iki faktörlü kimlik doğrulamasını açman, her giriş yaptığında sana kısa mesajla bir güvenlik kodu göndereceğimiz anlamına gelir” uyarıdan sonra seçeneğine dokunarak devam ediyoruz.

Eğer özelliği kapatmak istiyorsanız kilidi sola kaydırmanız ve işlemleri onaylamanız yeterlidir.

Son aşamada telefonunuza gelen kodu sisteme girerek onaylamanız gerekiyor. “x numaralı telefona gönderdiğimiz 6 haneli onay kodunu gir” ilgili alana kodu girdikten sonra işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Eğer kod gelmediyse kodu tekrar gönder seçeneğini kullanabilirsiniz. Ekranda görünen numaranız doğru değilse, değiştir seçeneğine tıklayarak numaranızı değiştirebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktifleştirdikten sonra tek yapmanız gereken, telefonunuzu fiziki olarak güvene almaktır. Eğer telefonunuza gelen mesajlar bildirim ekranında görünmüyorsa kimse hesabınıza ulaşamaz. Aksi durumda birileri şifrenizi talep ederek kilit ekranında olsa dahi telefonunuza gelen şifreyi görebilir ve hesabınıza ulaşabilir. İşlemler hakkında merak ettikleriniz ve Instagram hakkında tüm sorularınız için sitemizde arama yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için instagram yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*