Anasayfa / Sosyal Medya / instagram son görülme kapatma ve açma

instagram son görülme kapatma ve açma

instagram son görülme kapatma ve açma işlemi nasıl yapılır ? instagram bugün itibariyle mesajlar bölümünde kullanıcıların sol görülme zamanını paylaşmaya başladı. Peki bu özellik nasıl kullanılır ?

Instagram, tıpkı Whatsapp ve Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlarınızın en son ne zaman aktif olduğunu göstermeye başladı. Son güncellemede yapılan en köklü değişikliklerden biri olan son görülme özelliğini kapatma veya açma gibi seçenekler sunuluyor.

Reklamlar

son gorulme

Son görülme, mesaj ekranında “Şu an Aktif “, “Bugün aktifti”, “1 s önce aktifti”, “2 s önce aktifti”, “dün aktifti” gibi seçeneklerle karşı tarafa gösteriyor. Aşağıdaki ayarları yaparak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Instagram son görülme ayarları nasıl yapılır ?

Instagram ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz. instagram ayarlar nerede ? Profil ekranınızın hemen sağ tarafında bulunan üç nokta simgesine dokunarak ayarlar’a giriş yapabilirsiniz.

instagram ayarlar

Seçenekler ekranında “Hareket durumunu göster” seçeneğini kapatarak son görülme zamanını kapatabilirsiniz.

NOT: Instagram’da en son ne zaman aktif olduğunu takip ettiğin hesapların ve mesaj gönderdiğin herkesin görmesine izin ver. Bu özellik kapalı olduğunda diğer hesapların hareket durumunu göremeyeceksin.
instagram son gorulme

Özelliği aktif hala getirmek istiyorsanız , tekrar aynı adımları takip ederek seçeneği açık duruma getirebilirsiniz. Diğer uygulamalarda olduğu gibi Instagram’da da bu tarz ayarları kapalı olarak kullanmanızı öneririz. Özellik hakkında sorularınızı, yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Merhaba benimle iletişime geçer misiniz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*