Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook ve Cinsellik

Facebook ve Cinsellik

facebook 20 bin dolar

Reklamlar

Shape ve Men’s Fitness dergileri için 1200 kadın ve erkekle görüşülerek yapılan anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Bunların en ilginci, internet ve sosyal ağların, yeni tanışan çiftler arasında daha erken birlikteliğe yol açması.

Her 5 kadından 4′ü ve her 5 erkekten 3′ü, Facebook, sosyal ağlar ve mesajlaşmanın, kendilerini beklemedikleri kadar kısa süre içinde cinsel beraberliğe sürüklediğini anlattı.

Reklamlar

İnternetten çıkma teklifleri

Sosyal ağlar aracılığıyla birbirlerini çok kısa sürede tanıma fırsatı bulan çiftler, dijital yakınlık ve mahremiyete inanıyor. Ankete katılan kadınların yüzde 38′i, sosyal ağlar aracılığıyla tanıştıkları partnerleriyle aşk yaşadıklarını ve birlikte olduklarını anlattılar.

Sevgililerin birbirleriyle iletişimde en fazla kullandıkları araç mesajlaşma. Kadınlar, mesajlaşmayı telefon etmeye göre yüzde 150 daha fazla kullanırken, erkeklerde bu oran yüzde 39.

Yalnızlıklarına son verecek sevgili bulmak isteyen kadınların yüzde 70′i ve erkeklerin yüzde 63′ü, Google ve diğer internet sitelerinden kendilerine uygun çıkabilecekleri kişileri inceliyorlar, onlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmeye çalışıyorlar.

Çıkma teklifleri de artık büyük ölçüde akıllı telefonlar, internet ve sosyal ağlar üzerinden yapılıyor. Ankete katılanların yüzde 65′i, kendilerine mesajla çıkma teklif edildiğini aktardı. Facebook üzerinden çıkma teklifi aldıklarını söyleyenlerin oranı da yüzde 49 oldu.

 

Eski sevgililer mercek altında

Yeni bir birlikteliğe adım atan kadınlar, eşlerinin eski sevgililerinin Facebook sayfalarına bakmaktan kendilerini alamıyor. Ankete katılan kadınların yüzde 72′si, ilişkilerinin başlarında Facebook’ta arkadaşlarının eski kız arkadaşlarının sayfalarını incelediklerini anlattı.

Kadın ve erkeklerin çoğu, partnerleriyle ilişkilerine son verseler de onları Facebook’tan silmemeyi tercih ediyor. Ankete katılanların yüzde 81′i, eski sevgililerini Facebook sayfalarında arkadaş olarak tutmayı tercih ederken, yüzde 75′i de, düzenli olarak eski sevgililerinin sayfalarını izlediklerini itiraf etti.

Münasebetsiz mesajlar kimin umurunda!

Artık gününün büyük kısmını sosyal ağlarda geçiren çiftler, zaman zaman internetin ve akıllı telefonlarının esiri haline de gelebiliyor.

Cep telefonlarını başuçlarından ayıramayan sevgililer, yataktayken gelen telefonlar ve mesajlar konusunda ise farklı tepkiler veriyor. Ankete katılanların yüzde 5′i, yataktayken bile gelen telefon ve mesajlara bakmaktan kendini alamadıklarını anlatırken, yalnızca yüzde 1′i, bu telefonları yanıtladığını anlattı.

Ayrılıklar da bir başka artık

Yeni çiftlerin tanışmasında giderek artan rol oynamaya başlayan sosyal ağlar ve internet, ayrılmaların da doğasını değiştirdi.

Ankete katılan kadınların yüzde 43′ü, erkeklerin de yüzde 27′si, hüsranla sonuçlanan ilişkilerinin, bir satırlık mesajla bittiğini aktardılar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. lütfen bana dönün kızımın facebbook u çalındı yardımcı olun sizden ricam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*