Anasayfa / Mobil / Whatsapp mevcut konumu paylaş nedir

Whatsapp mevcut konumu paylaş nedir

Whatsapp mevcut konum paylaşımı, gerçek zamanlı olarak konumunuzu belirli bir süre arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. Canlı konumunuzu 15 dk, 1 saat ve 8 saat olarak paylaşabilirsiniz. Bu süre içerisinde karışınızdaki kişi mevcut konumunuzu görebilir. Canlı konumunuz durdurulduktan veya zamanı dolduktan sonra paylaşılmaz.

Reklamlar

Mevcut konumu paylaş: Konumunuzun belirlediğiniz sürede canlı olarak görünmesini sağlar.

Şu anki konumu gönder: Sadece anlık konumunuzu bir kere mahsus olmak üzere göndermenizi sağlar.

Reklamlar

Mevcut konum paylaşımı, bazı durumlarda oldukça faydalı bir özellikdir. Örneğin: Bir noktaya gideceksiniz arkadaşlarınızın sizi takip etmesini istiyorsunuz. Bu durumda mevcut konumunuzu paylaşarak, arkadaşlarınızın sizi canlı olarak takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Mevcut konum paylaşımı nasıl kulanılır ?

Whatsapp ataç simgesine dokunarak konum seçeneğine tıklayın. Konum seçeneklerinde, “Mevcut konumu paylaş” seçeneğine dokunun.

Açılan ekranda canlı konumunuzu ne kadar süreyle paylaşacağınızı seçin.

Konumunuz aşağıdaki gibi paylaşılacaktır. Dilerseniz paylaşmayı durdur seçeneğine dokunarak konum paylaşımını durdurabilirsiniz.

Konum paylaşma özelliği uçtan uca şifrelidir,  paylaştığınız kişiler dışındaki hiç kimse canlı konumunuzu göremez.  Konum paylaşma özelliğini kullanamıyorsanız, Whatsapp uygulamasına konum izni vermeniz gerekmektedir. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasından, Uygulamalar ve bildirimler > Uygulama izinleri > Konum‘a giderek WhatsApp’a izin verin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*