Anasayfa / Mobil / Sessiz, rahatsız etmeyin ve uçak modu arasındaki farklar

Sessiz, rahatsız etmeyin ve uçak modu arasındaki farklar

Bir akıllı telefonun güzelliği, her biri farklı bir kullanıcı tabanına hizmet eden benzer amaçlarla birçok özellik elde etmektir. Herkes zili her zaman açık tutmayı sevmez. Android cihazlar telefonu sessiz hale getirmek için üç farklı seçenek sunuyor.

Reklamlar
  • Sessiz
  • Rahatsız etmeyin
  • Uçak modu

Bu seçeneklerin arasında belirgin farklar vardır.Peki bu 3 seçenek arasındaki farklar nedir ?

Sessiz mod, üç mod arasındaki temel formdur. Tüm bildirim seslerini kapatır; gelen aramalar, mesajlar veya uygulama bildirimleri seslerinden hiçbirini duymazsınız.

Reklamlar

Rahatsız etmeyin modu, belirlediğiniz zamanlarda veya rastgele arama ve bildirimlerin sizi rahatsız etmesini önler. Buradaki en temel fark, belirli kişiler ve belirli uygulamalar için gelen bildirimlere izin verebilirsiniz. Örneğin bir toplantıdasınız ve rahatsız edilmek istemiyorsunuz fakat önemli bir kişiden çağrı geldiği zaman bunu duymak istiyorsunuz. Bu durumda bu modu kullanabilirsiniz.

Uçak modu, telefonunuz için tüm ağ bağlantılarını engeller, ancak bu, diğer özelliklere erişemeyeceğiniz anlamına gelmez. Fotoğrafları kontrol edebilir , çevrimdışı oyunlar oynayabilir, müzik dinleyebilir ve ağ bağlantısı gerektirmeyen başka şeyler yapabilirsiniz. Teknik olarak, sesli bildirimlerle ilgisi yoktur. Özellikle yurtdışında mobil ağ kullanmayan ve sadece kablosuz ağ üzerinden cihazını kullanan kişiler tarafından sıkça kullanılır. Uçak modu varsayılan olarak tüm mobil servisleri kapatır fakat Wi-Fi hizmetini açabilirsiniz.

Hem sessiz hem de rahatsız etme modunda, telefonunuz şebekeye bağlı kalır. Aramalar, mesajlar ve uygulama bildirimleri alırken, telefonunuz sessiz moddaysa bildirim sesleri çalmaz. Görmek için telefonunuzu manuel olarak kontrol etmeniz gerekecektir. Rahatsız etmeyin modunda olduğu gibi aynı, ancak burada belirli kişilere ve uygulamalara izin verecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Sessiz mod etkinleştirildiğinde her bildirim aldığınızda, cihazınız uyanır ve LED bildirim ışığı da yanar . Aynı şekilde uçak modu için de geçerlidir. (eğer bir bildirim alırsanız).

Telefonunuzda rahatsız etmeyin modu etkinse, ekran açılmaz ve LED de yanmaz. Bu mod, gece uyandırılmak istemiyorsanız, gece kullanılacak en kullanışlı moddur. Her üç özellik de birbirinden çok farklı olduğu için kullanım durumları da farklı. Sessiz mod, herhangi bir istisna veya zamanlama oluşturmadan her şeyi susturmak istediğinizde kullanılır. Rahatsız etmeyin modu, istisnalar önemli bir rol oynadığında kullanılır. Örneğin, telefonunuzu gece bu modda çalıştırırsanız, sabahları alarma izin verebilirsiniz. Benzer şekilde, acil durumlar için belirli kişileri beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Son olarak, arama modundan ve internetten bir ara vermeniz gerektiğinde uçak modu yardımcı olur. Bu özelliği , cihazınız herhangi bir hücresel şebekeye bağlı olmayacağından bataryadan tasarruf etmeniz gerektiğinde de kullanabilirsiniz .

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*