Anasayfa / Mobil / iPhone Mac Adresi Bulma, Öğrenme Nasıl Yapılır

iPhone Mac Adresi Bulma, Öğrenme Nasıl Yapılır

iPhone telefonlarda mac adresinizi bulmak, öğrenmek için aşağıdaki ayarları takip edebilirsiniz. MAC adresi, bir bilgisayar ağında, bir cihazın ağ donanımını tanımaya ve ayırmaya yarayan bir adrestir.

Reklamlar

Her ağ aygıtının kendine özel mac adresi vardır ve bu numara tektir. Ağ aygıtlarının kimliğini tespit etmek için oldukça önemlidir. Mac adresi , cihazda kullandığınız SIM kartına bağlı değildir ve fabrika ayarlarına döndürme, format atma gibi işlemler sonucu değişmez.

Mac adresi genellikle kullanıcılara, kablosuz ağ güvenliğini sağlarken gerekmektedir. Günümüzde birçok bilinçli kullanıcı , kablosuz ağlarında mac güvenlik sistemini kullandığı için, bu ağa giriş yapmak için iPhone’unuzun Wi-fi mac adresini ağ yöneticisine vermeniz gerekmektedir. Mac filtreleme aktif olan bir kablosuz aygıta, mac adresiniz tanımlı olmadığı sürece, şifreyi bilseniz dahi giremezsiniz.

Reklamlar

Android telefonlarınızda veya diğer aygıtlarınızda mac adresini öğrenmek için ; Android Telefonlarda ip ve Mac Adresi Öğrenme resimli anlatımımızı ziyaret edebilirsiniz.

Konuyu daha fazla uzatmadan iPhone’unuzun mac adresini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin;

iPhone Mac Adresi Bulma, Öğrenme Nasıl Yapılır ?

Telefonunuzun “Ayarlar / Genel” seçeneğine giriş yapın.

iPhone genel

Genel seçeneğinde “Hakkında” seçeneğine dokunun.

iPhone hakkinda

Açılan listede ağ aygıtlarının hemen karşısında mac adreslerini görebilirsiniz.

  • Wi-Fi Adresi: Kablosuz ağınızın mac adresini belirtir.
  • Bluetooth: Bluetooth ağınızın mac adresini belirtir.

Burada en sık kullanacağınız adres Wi-Fi adresidir. Bluetooth aygıtında mac filtreleme çok fazla kullanılmadığı için kullanıcıların çok fazla işine yarayacağını düşünmüyoruz.

Wi-Fi mac adresi

ios işletim sistemine sahip, iPhone 4, 4s 5, 5s , 6, 6s, 7, 7 plus gibi tüm telefonlarda yukarıdaki adımları takip ederek telefonunuzun mac adresini öğrenebilirsiniz. iPhone telefonlar hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yapabilir, ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*