Anasayfa / Mobil / Telefon hafızası dolu gösteriyor çözümü

Telefon hafızası dolu gösteriyor çözümü

Telefon hafızası dolu gösteriyor

Reklamlar

Telefon hafızası dolu gösteriyor veya telefon hafızanız çok sık doluyor mu ? Bu yazımızda telefon hafızanızı verimli kullanma ve hafızanızda boş alan açmanızı sağlayacak küçük ipuçları paylaşacağız.

Günümüzde hafıza konusunda birçok cihazda gerekli ihtiyaçları karşılayabiliyoruz fakat mobil cihazlarda henüz hafıza boyutları ihtiyacı karşılayabilecek seviyede değil. Birçok telefonun yüksek hafızaya sahip modelleri , diğer modellere göre oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Telefonunuza fotoğraf, müzik, video ve uygulamaları yüklediğiniz zaman neredeyse hafızanızı kullanamayacak duruma  gelebiliyorsunuz. Peki bu durumda ne yapmamız gerek ?

Reklamlar

Kullanmadığımız uygulamaların verilerini temizleyerek ve telefonumuzdaki verilerin birçoğunu bulut hafızasına yükleyerek cihazımızda kullanılabilir alan yaratabiliriz. Bu işlem hem veri güvenliğimiz hemde yedekleme konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Telefon hafıza kontrolü

Telefonunuzda hafıza dolu hatası alıyorsanız, öncelikle cihazımızdaki depolama alanını analiz etmemiz gerekiyor. Bunun için;

iPhone telefonlarda: Ayarlar’a gidin. Genel’e dokunun. Saklama Alanı/iCloud Kullanımı’na dokunun.

iphone saklama alani

Android telefonlarda: Ayarlar / Depolama menülerini takip edin.

Dahili depolama birimi

Eğer bu alanda Fotoğraf , Video ve Müzikleriniz yer kaplıyorsa, bu verileri iCloud veya Google drive’a yedekleyerek cihazınızdan siliniz.

Uygulamalar cihazınızda çok fazla yer kaplıyorsa, uygulama verilerini temizleyerek ciddi bir alan açabilirsiniz. Bu işlemi tek tek yapmak oldukça zaman alacak bir işlem olduğu için, kullanışlı birkaç uygulama ile bunu yapabilirsiniz.Bu konuda markette birçok uygulama bulabilirsiniz fakat bize göre en başarılısı Ccleaner yazılımıdır. Android ve ios cihazlarda cihaz temizliğini tek tuşla yapabilirsiniz. Sadece veri temizliği değil, telefonunuzda birden fazla kayıtlı numaraları bile tespit ederek silebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra cihazınızı otomatik olarak analiz ederek, önerilerini sunacaktır. Bu önerileri kontrol ederek cihazınızı temizleyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde hem cihazınızda depolama alanı açabilir, hemde gereksiz uygulamaları temizleyerek cihazınızın performansını arttırabilirsiniz.

Uygulama hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*