Anasayfa / Multimedya / Resim bulanıklaştırma nasıl yapılır basit yöntem

Resim bulanıklaştırma nasıl yapılır basit yöntem

Merhaba arkadaşlar. Resim bulanıklaştırma işlemini en basit yoldan nasıl yapacağınızı iç adımda anlatacağız. İnternette bu konuda online birçok platform var fakat bu yöntemler basit bir resim düzenleme yazılımı ile bu işi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Resim bulanıklaştırma işlemini yaparken PhotoScape yazılımını kullanacağız. Resimli anlatımı kullanarak amatör kullanıcılar bile resimlerini kolaylıkla düzenleyebilir. Programın resim düzenleme konusunda birçok marifeti var fakat bugün sadece asıl konumuzu işleyelim. Resim bulanıklaştırma işlemi için öncelikle yazılımı indiriyoruz.

PhotoScape yazılımını indirmek için tıklayın. Yazılımı indirip klasik yükleme adımlarını takip ederek programın kurulumunu yapın.

Reklamlar

Resim bulanıklaştırma nasıl yapılır ?

Yazılımı çalıştırıyoruz ve açılış ekranında Düzenleyici seçeneğini seçin.

Düzenleyici ekranında bulanıklaştırmak istediğiniz resmi seçin. solda bulunan file manager menüsünü kullanarak yazılım içinden resmi seçebilirsiniz.

PhotoScape duzenleme

Yazılımın hemen altında bulunan menülerden;

Araçlar / Effect Brush / Bulanıklaştırma seçeneklerini takip ederek bulanıklaştırma aracını açın. Bulanıklaştırma tonunu yüksek veya düşük olarak seçebilirsiniz.

Resim bulaniklastirma

Aracı açtıktan sonra resimde bulanıklaştırmak istediğiniz alan üstünde gezinerek işlemi yapabilirsiniz.

Mouse imgecini alan üzerinde basılı tutarak oynatın. Bulanıklaştırma işlemi yeterli gelene kadar devam edebilirsiniz. Alanın üstünden her geçtiğinizde daha da yüksek düzeyde işlem yapılacaktır.

bulaniklastirma nasil yapilir

İşlemi bitirdikten sonra “Kaydet” seçeneğini kullanarak resmi kaydedebilirsiniz. Eğer resmi düzenlerken bir hata yaptıysanız telaş yapmanıza gerek yoktur. Program, hem düzenlemiş olduğunuz resmin son halini , hemde düzenleme yapmadan önceki orjinal halini de kaydetmektedir. Eğer bir hata yaptıysanız orjinal resmi tekrar kullanabilirsiniz.

PhotoScape yazılımı hakkında birçok işlemi nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışıyoruz. Yazı herhangi bir tanıtım amaçlı değildir. Sadece basit ve kullanışlı bir yazılım olmasından dolayı, sizlere yazılımı öneriyoruz.

Resim bulanıklaştırma işlemi bu kadar basittir!

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*