Anasayfa / Mobil / Whatsapp kişi veya numara engelleme

Whatsapp kişi veya numara engelleme

WhatsApp‘da sizi rahatsız eden kişileri veya numaraları engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Engellediğiniz kişinin rehberinizde kayıtlı olması veya kayıtsız olması önemli değildir. Uygulama sohbet penceresinde dilediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Kişileri engellemek için resimli anlatımı takip edebilirsiniz. İşlem Android ve iPhone cihazlarda aynı şekilde yapılmaktadır. Eğer bir kullanıcı tarafından rahatsız ediliyor ve bu kişinin hesabının kapatılmasını istiyorsanız, Şikayet et ve engelle seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Kişiler veya numara nasıl engellenir ?

Engellemek istediğiniz kişi veya numarayı seçerek sohbet penceresini açın.

Reklamlar

Sağ üstte ayarlar seçeneğinden “Diğer” sekmesine dokunun.

Whatsapp kisi engelleme diger

Açılan ekranda “Engelle” seçeneğine dokunun.

Whatsapp kisi engelle

Kişi engelleme engellensin mi ? Engellenen kişi sizi arayamaz veya size mesaj gönderemez” Açılan ekranda tekrar engelle seçeneğine dokunarak işlemi onaylayabilirsiniz.

Kişiyi engelleme işlemi tamamlanmıştır.

Whatsapp engel

Dilerseniz şikayet et ve engelle seçeneği de kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıyı WhatsApp’a şikayet etmiş olacaksınız. Eğer engellediğiniz kullanıcı sizin gibi diğer kullanıcıları da rahatsız ediyorsa ve çok fazla şikayet alıyorsa, bu kişinin hesabı kapatılacaktır. Hesap kapatmak için herhangi bir şikayet limiti yoktur. Şikayet edilen hesaplar yetkililer tarafından tekrar incelenmektedir.

Whatsapp’da engellediğiniz kişileri Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen kişiler menüsünden görebilirsiniz. Engellediğiniz kişilerin engelini de Engellemeyi Kaldır seçeneğini kullanarak kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*