Anasayfa / Multimedya / Youtube geçmiş nasıl silinir

Youtube geçmiş nasıl silinir

Telefon ve Bilgisayarda Youtube geçmiş nasıl silinir ? Youtube kullanımınız sırasında yapmış olduğunuz aramalar ve izleme geçmişiniz hesabınızda kayıtlı kalmaktadır. Dilerseniz izleme geçmişinizi kapatabilir veya dilediğiniz zaman geçmişinizi silebilirsiniz.

Reklamlar

Youtube izleme geçmişinizi tamamen silebilir , arama önerilerinden tek tek arama girişlerini kaldırabilir veya arama geçmişinizi duraklatabilirsiniz. Sildiğiniz arama girişleri artık önerilerinizi etkilemez. Arama geçmişinizi temizledikten sonra, artık geçmişteki aramalarınız arama kutusunda öneri olarak gösterilmez. Arama geçmişiniz duraklatıldığında girdiğiniz arama sorguları arama geçmişinize kaydedilmez. Silinen arama geçmişi kesinlikle geri getirilemez.

Arama geçmişi silme ve durdurma

Mobil  uygulamalarda izleme geçmişinizi temizlemek veya duraklatmak için menüye gidip Ayarlar’a dokunun.

Reklamlar

Ardından Geçmiş ve gizlilik seçeneğine giriş yapın.

İzleme geçmişini temizleme: İzleme geçmişini tamamen silmek için bu menüye dokunun.

İzleme geçmişini duraklatma: İzleme geçmişinizin kaydedilmesini istemiyorsanız ilgili seçeneği aktif duruma getirin. Bu sayede izleme ve arama geçmişiniz kaydedilmeyecektir.

Youtube gecmis nasil silinir

İzleme geçmişinizde sadece belirli bir aramayı silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz arama sonucuna gelerek, basılı tutun.

Arama geçmişinden kaldırılsın mı ? seçeneğine kaldır diyerek sadece belirli aramaları silebilirsiniz.

Youtube arama gecmisinden kaldir

Mobil uygulamada olduğu gibi web aramalarını kaldırmak içinde aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Kaldırmak isteidğiniz arama kelimesinin hemen yanında bulunan Kaldır seçeneğine tıklayarak arama kelimesini kaldırabilirsiniz.

Youtube arama kaldir

Hesabınızda bulunan Google ürünleri ile ilgili tüm arama geçmişini temizlemek istiyorsanız Google etkinliklerim sayfasına girerek, ürünlere göre filtreleme yapabilir ve tüm geçmişinizi silebilirsiniz. İlgili ekranda Google hesabınızda kayıtlı olan tüm geçmişinize ulaşabilirsiniz.

Son Youtube güncellemesinden sonra geçmişini silme ve temizleme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Mobil uygulama üzerinden bu işlemleri yapmak, web oturumuna göre daha kolay görünüyor. Tekrar hatırlatmakta fayda var. Youtube geçmişi silme işlemi geri döndürülemez. Youtube hakkında tüm merak edilenler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*