Anasayfa / Multimedya / Teamspeak 3 Ses Sorunu Kesin Çözüm

Teamspeak 3 Ses Sorunu Kesin Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Teamspeak 3 yazılımında yaşadığınız ses gitmeme sorunlarını aşağıdaki testleri yaparak giderebilirsiniz. Mikrofonunuz sağlam olmasına rağmen yazılım üzerinden ses gitmiyorsa ufak bir ayar ile sorunu giderebilirsiniz.

Aşağıdaki işlemi bütün teamspeak versiyonlarında yapabilirsiniz.

Ses sorunu nasıl giderilir ?

Teamspeak 3 yazılımı açarak seçeneklere giriş yapın. Alt+P kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

teamspeak seçenekler

Seçeneklerde Mikrofon’u işaretleyin. Mikrofon aygıtı olarak kendi donanımınızı seçiniz. Mikrofon ayarınızı bas konuş , otomatik algılama , ses aktivasyonu şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

teamspeak mikrofon

Mikrofon aygıtınızı seçtikten sonra Begin test butonuna basarak test edebilirsiniz. Begin Test’e bastığınız zaman üstündeki göstergelerde hareketlilik görüyorsanız sorunu gidermiş oldugunuz anlamına gelir. Eğer ilgili bölümde hiçbir ses aygıtı göremiyorsanız ses driver’ınızı yanlış yüklemiş olabilirsiniz. Ses kartınızı yeniden yüklemeniz gerekebilir. Ayrıca bunun haricindeki sorunlar için sitemizde arama yaparak ses sorunlarını kontrol edebilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

6 yorum

  1. Hepsini Yaptım Ama Yinede Olmuyor

  2. ya ben baskonus olmuo yarıdm edermisniz mic calısıo tusata atıom olmuo oto konus oluo ama bas konusa basınca tusa basıom olmuo

  3. bende testte sesim var ts sunuclarında mic yok kulaklık yok diyor

    • bende testte sesim var ts sunuclarında mic yok kulaklık yok diyor herşeyim tamam ama mice basılmıyor mavi yanmıyor ismimin yanındaki yuvarlak

Bir Yorum Yazın