Anasayfa / Multimedya / Instagram’a Youtube’dan video nasıl yüklenir

Instagram’a Youtube’dan video nasıl yüklenir

Ozengen.com takipçileri, bugünkü yazımızda instagram’a youtubedan video nasıl yüklenir konusunu resimli olarak anlatacağız. İşlemi mümkün olduğunca basit bir dille anlatmaya çalışacağız. Telefon veya bilgisayarınızda,aşağıdaki 4 adımı uygulayarak kolayca işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Youtube’da beğendiğiniz bir videoyu, instagram uygulamasında paylaşmak isteyebilirsiniz. Youtube video paylaşma özelliği sayesinde birçok uygulamada içerikleri tek tıklama ile paylaşabilirsiniz fakat Instagram için bu durum geçerli değil. İnstagram’da beğendiğiniz Youtube videolarını paylaşabilmek için, tıpkı bilgisayarda olduğu gibi videoları indirmemiz gerekmektedir. Youtube videosunu orjinal kalitesinde indirerek, tekrar instagram’a yükleyebiliriz. Bu işlemi android veya iphone telefonunuz’da Youtube videoları indirmek için kullanılan online playformları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar genellikle telefonda sorun çıkarmaktadır. Aşağıda paylaştığımız yöntem ile işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi işlemi nasıl yapacağımıza geçelim.

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var. Youtube’da telif içeren videoları instagram’a yüklerken bazen hata alabilirsiniz. Telif içeren bazı videolar instagram tarafından engellenmektedir.

Reklamlar

Youtube’dan instagrama video nasıl yüklenir ?

Telefonunuzdan da video indirmenize yarayan Online video converter sitesine giriş yapıyoruz.

Siteye giriş yapmak için tıklayın.

Açılan sayfaya paylaşmak istediğiniz video linkini yapıştırın. Dosya formatını değiştirmek için “Format” seçeneğine tıklayarak uzantıyı .MP4 olarak seçin ve Başlat seçeneğine tıklayın.

Video tarama işlemi tamamlandıktan sonra indirme seçeneği belirecektir.

İndir” seçeneğine tıklayarak videoyu indirmeye başlayabilirsiniz. Ortalama 4-5 dk’lık bir video boyutu 30 – 40 mb arasında değişmektedir.

indirilen videonun .MP4 uzantısında olduğundan emin olun. İndirme işlemini ekrandan takip edebilirsiniz.

Video indirildikten sonra instagram video paylaşma ekranına gelerek, videoyu seçip paylaşabilirsiniz. Video biraz uzun olacağı içi videonuzu kesmeniz ve düzenlemeniz gerecektir.

İnstagram’da Youtube videoları paylaşmak işte bu kadar kolay!

Bu yöntem ile Youtube videolarını instagrama yükleyebilirsiniz. Mümkün olduğunca en basit yöntemi sizlerle paylaşmaya çalıştık. İnstagram veya Youtube hakkında diğer sorularınız için sitemizde arama yapabilir, ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. İşlem sırasında hata alıyorsanız telefon marka / modelinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*