Anasayfa / Yazılım / Whatsappta çevrimiçi ne demek nasıl kapatılır

Whatsappta çevrimiçi ne demek nasıl kapatılır

Reklamlar

Whatsapp’ta mesajlaşırken gördüğünüz çevrimiçi ve son görülme zamanları ne anlama gelir ? neyi ifade eder ? Bu ayarları gizleme ve belirli kişilere gösterme gibi ayarları kontrol edebilir misiniz gibi konularda bilgi vereceğiz.

Whatsapp çevrimiçi nedir ?

Whatsapp çevrimiçi, kişilerin çevrimiçi olup olmadığını veya en son ne zaman Whatsapp’ı kullandıklarını gösteren bir özelliktir. Çevrimiçi durumda olan kişi, internete bağlıdır ve Whatsapp uygulamasını aktif olarak kullanıyordur. Whatsapp kişileriniz online iken mesaj atıyor olmanız, mesajın okunduğu anlamına gelmez sadece kişinin online olduğunu gösterir fakat mesajınızın okunması için kişinin mesajınıza giriş yapması gerekmektedir. Son görünme ayarlarınızı yapılandırmak için gizlilik ayarlarına giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp çevrimiçi nasıl kapatılır ?

Whatsapp’ta çevrimiçi görünme ayarlarınızı kapatmak mümkün değildir. Eğer Whatsapp’a giriş yaptıysanız karşı taraf profilinize girdiği zaman çevrimiçi olduğunuzu görecektir. Çevrimiçi gizliliği ile alakalı vaatte bulunan uygulama ve yazılımları kullanmamanızı öneririz. Whatsapp uygulamasında sunulmayan özellikleri ekstra yazılımlar ile sağlamak , hesap güvenliğiniz için riskli bir işlemdir.

Çevrimiçi ve son görülme zamanlarını neden göremiyorum ?

Kişileri çevrimiçi görüntüleyemiyorsanız, karşınızdaki kullanıcının bağlantısında veya sizin internet bağlantınızda sorun vardır. İnternet bağlantınızı mobil ve Wi-fi olarak değiştirerek deneyebilirsiniz. Bunun haricinde karşınızdaki kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz.

Son görülme zamanını görememenizin birkaç nedeni olabilir. Kullanıcı gizlilik ayarlarında Son Görülme’yi gizleyecek şekilde ayarlamış olabilir. Siz gizlilik ayarlarınızı Son Görülme zamanınızı paylaşmayacak şekilde ayarlamış olabilirsiniz. Gizlik ayarlarında son görülmenizi gizlemeniz durumunda, sizde diğer kullanıcıların son görülme zamanını göremezsiniz. Kişi sizi engellediği zaman son görülme zamanını görüntüleyemezsiniz.

Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilir, resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*