Anasayfa / Multimedya / Hikayede video müzik paylaşma nasıl yapılır

Hikayede video müzik paylaşma nasıl yapılır

Instagram veya Whatsapp hikayelerinde paylaştığınız videolara müzik ekleyerek daha dikkat çekici ve eğlenceli hikayeler paylaşabilirsiniz. Üstelik işlem oldukça kolay. Video düzenleme uygulaması kullanarak videonuza çok kısa sürede müzik ekleyebilir, hikayelerinizde müzikli videolar paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hikayeler, artık neredeyse tüm sosyal medya platformlarında kullanılan, oldukça beğenilen bir özellik. Kullanıcılar 24 saat boyunca yayınlanan ve daha sonra silinen bu paylaşımları çok yoğun bir şekilde kullanıyor. Hikayeler paylaşımında daha eğlenceli içerikler sunmak için kullanıcılar neredeyse birbiriyle yarışıyor. Bugün size vereceğimiz yöntem ile çok kaliteli hikaye içerikleri paylaşabilirsiniz.

Örneğin; hikayelerinizde bir resim paylaşırken, bunun arka planında çalan bir müzik ekleyerek, içeriğinizi ve anlatımınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Instagram, Whatsapp, Facebook vb. hikaye paylaştığımız platformlarda video paylaşabilirsiniz fakat videolara istediğiniz müzikleri ekleme gibi bir özellik yoktur. Hikayelere müzik eklemek için Inshot uygulamasını kullanacağız. Uygulama oldukça pratik olmakla birlikte, amatör kullanıcılar tarafından bile kolaylıkla kullanılabilir. Markette bulunan en video düzenleyici ve fotoğraf düzenleyici uygulama desek yanlış olmaz. Android ve ios desteği ile, tüm telefonlarda ücretsiz olarak yazılımı kullanabilirsiniz. işlemlere başlamadan önce uygulamayı telefonumuza indiriyoruz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hikayelerinizde müzik paylaşmak için resimli anlatımımızı kullanabilirsiniz.

Hikayede müzik paylaşma nasıl yapılır ?

Inshot uygulamasını android cihazlara indirmek için tıklayın.

iPhone telefonunuza indirmek için tıklayın.

Uygulamayı cihazımıza indirerek kuruyoruz. Create new ekranında Video seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Düzenleme yapacağınız, müzik ekleyeceğiniz videonuzu seçenerek, yayınlamak istediğiniz alanı kesin.

Videonuzu seçtikten sonra uygulamanın altında sunulan menülerden Music seçeneğine dokunarak, telefonunuzda bulunan müzikleri seçerek videonuza ekleyebilirsiniz. Ayrıca videonuzun arka planını değiştirme, çeşitli smileyler ekleme vb. birçok özelliği kullanarak videonuzu renklendirebilirsiniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra videonuz otomatik olarak kaydedilecektir. Kaydedilen videonuzu hikayelerinizde paylaşabilirsiniz. Uygulama aracılığıyla, sadece video değil resimlerinizi de slayt şeklinde düzenleyebilir, slaytlarınızın arka planına müzik ekleyebilirsiniz. Kullanım hakkında merak ettiğiniz sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*