Anasayfa / Yazılım / Malwarebytes ile Bilgisayar Nasıl Temizlenir

Malwarebytes ile Bilgisayar Nasıl Temizlenir

Malwarebytes , istenmeyen yazılımları kolaylıkla silmenize yarayan , Kullanımı çok kolay olan bir temizleme aracıdır. Bilgisayarınızı kullanmanızı engelleyen Virüsler , hijacker’lar , solucanlar gibi birçok zararlı yazılımı temizleyebilirsiniz. Bu tarz zararlı yazılımlar bilgisayarınıza çok fazla zarar vermektedir. Bu zararlı yazılımlar ile veri kayıpları , maddi ve manevi kayıplar yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızda sadece antivirüs programı bulundurarak , bu tarz virüslerle başa çıkmanız biraz zordur.

Reklamlar

Programın çok beğenilen diğer özelliğide , ana sayfanıza yerleşen Zzearch , homepage , tr-v9 ask.com gibi birçok sayfalarıda kaldırabilirsiniz. Bu tarz sayfalar ve toolbarlar kullanıcılar tarafından çok fazla şikayet almaktadır. Bu zararlı sayfaları tespit ederek silmek oldukça zordur. Malwarebytes gibi yazılımlar ile tek tuşla bu virüslerden kurtulabilirsiniz.

Malwarebytes ile bilgisayar temizliği oldukça kısa sürer ve herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.Program hakkında resimli anlatımımızı takip ederek kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Reklamlar

Programın birçok versiyonu bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak Malwarebytes Anti-Malware Free sürümünü indirebilirsiniz.

TIKLAYIN

Malwarebytes Nasıl Kullanılır

Programı indirip kurulumunu yaptıktan sonra Malwarebytes AntiMalware kısayoluna tıklayarak programı çalıştırın

MalwareBytes kısayol

Scan butonuna tıklayarak tarama seçeneğine giriş yapıyoruz.

Threat Scan – Derin tarama

Costom Scan – Özel Tarama

Hyper Scan – Hızlı tarama

Menülerinden birini seçerek Scan now tuşuna basarak tarama yapabilirsiniz.

MalwareBytes kullanım 1

Taramayı başlattıktan sonra Yazılım zararlı yazılımları tarayarak temizlemeye başlayacaktır.

MalwareBytes kullanım 2

Tarama sonunda tespit edilen virüsler temizlenecektir. Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımlardan bu program sayesinde kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımları sadece antivirüs sistemleri kullanarak temizleyemezsiniz. Bu tarz programlar aracılığıyla kayıt defteri , internet tarayıcıları ve sahte linkler aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşan virüsleri temizleyebilirsiniz. Her bilgisayarda olması gereken yazılımlardan biridir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*