Anasayfa / Multimedya / Youtube yaş kısıtlaması nasıl kaldırılır

Youtube yaş kısıtlaması nasıl kaldırılır

Youtube’da yaş kısıtlaması ile karşılaşıyorsanız ve bazı içerikleri izleyemiyorsanız, yaş ayarlarınızı güncelleyerek hatadan kurtulabilirsiniz.

Google hizmetlerini kullanabilmek hesap bilgilerinizde, doğum tarihi bilgisini eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Google Hesabı’na sahip olmak için yeterince büyük olmadığınızı gösteren bir doğum tarihi girerseniz hesabınız devre dışı bırakılabilir. Ayrıca yanlış girilen doğum tarihi bilgileri, hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Youtube yaş kısıtlaması hatasından kurtulmak için hesap ayarlarına giriş yaparak, yaş bilgimizi güncelleyeceğiz. Unutmayın, yaşınızı olduğundan büyük göstermeniz hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Reklamlar

Yaş kısıtlaması nasıl kaldırılır ?

Google hesap ayarlarından Kişisel bilgiler ve gizlilik seçeneğine giriş yapın.

Kişisel bilgileriniz seçeneği altında bulunan “Doğum günü” seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Sağda bulunan düzenle butonuna tıklayın.

Açılan ekranda doğrum tarihinizi doğru bir şekilde girin. İşlem tamamlandıktan sonra “Güncelleme” seçeneğine tıklayın.

İşlem tamamlandıktan sonra Google oturumunuzu kapatıp tekrar açın. Youtube hesabınıza giriş yaparak video yaş kısıtlamasını kontrol edebilirsiniz.

Bu işlemden sonra hatadan kurtulmuş olacaksınız. Yaş kısıtlaması hatasını hala alıyorsanız, yaşınız ilgili içeriği izlemek için gerekli koşulları sağlamıyor. Sadece bu hatadan kurtulmak için yapılan düzenlemeler, hesap kapatılması ile sonuçlanabilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*