Anasayfa / Multimedya / Google haritalar’da “Yerel Rehber” nedir?

Google haritalar’da “Yerel Rehber” nedir?

Tahmin edeceğiniz gibi Google Haritalar, oldukça güçlü bir bilgi kaynağına sahiptir. Tabi bu bilgiler kendiliğinden oluşmuyor. “Yerel Rehberler” adlı bir program, Haritalar’ın doğruluğu ve kullanışlılığında büyük rol oynar. İsteyen tüm kullanıcılar bu programın bir parçası olabilir.

Reklamlar

Yerel rehber nedir?

Yerel Rehber“, Google Haritalar’a katkıda bulunmanıza olanak tanıyan gönüllü bir pozisyondur. Yerel Rehber olmadan katkıda bulunmak mümkün olsa da , programda yer almanın bazı ek avantajları vardır.

Yerel Rehber kullanıcıları, Google’ın Haritalar’a katkıda bulunmayı teşvik etmenin bir yolu. Yerel Rehberler, girdileri için rozetler, puanlar ve başka avantajlar kazanır. Gezmeyi seviyorsanız ve Haritalar’ın yerel rehberler’e sunduğu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız bu programa dahil olabilirsiniz.

Reklamlar

Yerel rehber ödülleri

Google Haritalar’a içerik katkısında bulunarak puan kazanın. Katkıda bulunabileceğiniz ve puan kazanabileceğiniz çeşitli aktiviteler şunlardır :

Yerel Rehber puanlarının süresi dolmaz. Ancak, gönderdiğiniz içerik bir noktada kaldırılırsa, bunun karşılığında kazandığınız puanlar kaybolur.

Nasıl yerel rehber olurum ?

18 yaşında veya daha büyük olan ve desteklenen 40 ülkeden birinde yaşayan herkes Yerel Rehber olmak için başvurabilir. Tek yapmanız gereken kayıt sayfasını ziyaret etmek ve konumunuzu girmek. Haritalar ile kullandığınız Google hesabında oturum açtığınızdan emin olun.

Yerel Rehberler listenizin uygun olması için şunları gereklidir:

  • Liste başlığı olmalıdır (“Gitmek İstiyorum” veya “Favoriler” yerine özel bir liste)
  • En az 4 yer eklenmelidir
  • Liste herkese açık olarak paylaşılmalıdır
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*