Anasayfa / Multimedya / Selfie Fotoğraf Nedir Selfie Örnekleri

Selfie Fotoğraf Nedir Selfie Örnekleri

selfie

Reklamlar

Son zamanlarda sosyal medyada en çok duyduğumuz tabirlerden biride selfie. Peki nedir bu selfie ? Henüz türkçe karşılığı tam olarak olmayan bir kelime olmasına rağmen , Türkçe olarak en yakın ifadesi Kendim Çektim olarak tanımlanabilir.

Nereden geliyor?

Oscar ödül töreninde sunucu Ellen DeGeneres tarafından ünlü oyuncularla birlikte çekilen bir poz kısa sürede sosyal medyada yayılarak bir modanın öncüsü oldu. Daha sonrasında birçok ünlü isim tarafından Selfie fotoğraflar çekilmeye başladı. Bu fotoğraflar paylaşım rekorları kırmaktadır.

Reklamlar

Amerikada çekilen selfie pozları ciddi tepkiler görmeye başladı. Obama ile çekilen pozların , cep telefonlarının reklamlarının yapıldığı gerekçesiyle , tepkiler topladı.

obama selfie

Selfie hakkında sözlük yorumları

 •  sevdiğim nadir popüler kültür malzemelerinden biridir. modası geçene kadar rahat rahat kendi resmimizi(kro, kezban damgası yemeden) çekebiliriz.
 • kalabalık bir grup olarak fotoğraf çektirmek değildir.
  kişinin kendi fotoğrafını kendisinin çekmesidir. yani arkasında daş duvar dahi olsa kişi kendisini çekiyorsa selfiedir. 76 kişi toplanıp fotoğraf çektirmeye bir son verilsin artık.
 • ilk selfie’mi 1993 yılında, 18 yaşında çekmişim. 36’lık makaralı film kullanan fotoğraf makinesiyle. elimde kanıtlar mevcut.
 • bana artık başkasından “bir fotoğrafımızı çeker misiniz?” şeklinde ricada bulunduğumuz günlere geri dönemeyeceğimizi düşündürten akım.
 • mazisi öyle beş on yıllık değil yüzlerce hatta binlerce yıllıktır
 • ep telefonu çıktığından beri çoğu kişinin en az birkaç kez yaptığı eylem… iki şık var: ya biri seni çeker ya da kimseyi bulamazsan, kendini ya da birlikte poz verdiğin kişiyi -kolun da benim gibi uzunsa- bizzat kendin çekersin.ne moda meraklısı, ne her şeye bir isim verme hastası olan insanlar var insanlık aleminde!
 • vakti zamanın da dedem de kendi kendi çekmiş eş dost çevresinde mal gözüyle bakılmış alay konusu olmuş dışlanmıştı. tek suç dedemin ünlü biri olmamasıydı.
 • hastalık olarak her yere yayılmaktadır…
 • şu anki tüketimin ve bireyselciliğin maksimum seviyede olduğu bir zaman diliminde sistemi yansıtabilecek en iyi akım.
 • oscar ödül töreninin varlığından haberi olmayan tiplerin toplu fotoğraflarla uyduğu akım. lan o gece çekilen selfie’yi güzel yapan hollywood yıldızlarının (planlı yada spontane) aynı karede yer almasıydı. vasıfsız arkadaşlarla “bir selfie de bizden;))” tavırları kasmak niye? tek çekilenlere lafım yok bu arada, yalnızlık kötü şey.
 • işin içine melih gökçek ve rte’nin de girmesiyle birlikte artık iyice kendisinden tiksindirmiş yere batasıca akım

Ülkemizde Selfie fotoğraf örnekleri

Cem yılmaz selfie

cem yılmaz

Gökhan özen Konser selfie pozgökhan özen

Galatasaray oyuncularından selfie poz

galatasaray selfie

Ünlüler tarafından çekilen selfie pozlara birkaç örnek vererek tanımı daha anlaşılır hale getirmeye çalıştık. Sizlerde Selfie pozlarınızı bizlere gönderirseniz sayfamızda yayınlayabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*