Anasayfa / Multimedya / Youtuberlar hangi programı kullanıyor

Youtuberlar hangi programı kullanıyor

Youtuber adobe Premiere

Reklamlar

Youtube içerik üreticileri, kısaca Youtuber’lar günümüzde çok kaliteli içerikler üretiyor. Peki bu kadar kaliteli içerikleri hangi programlarla oluşturuyorlar ? Ziyaretçilerimizden son zamanlarda Youtuberlar hangi programı kullanıyor ? Youtuber olmak için hangi programları kullanmanız gerekiyor ?

Video düzenleme programları, kaliteli içerik üretmek için çok önemlidir. Piyasada birçok video düzenleme yazılımına rastlayabilirsiniz fakat bu yazılımlar sizin istediğiniz içeriği üretmek için size ne kadar yardımcı olabilir veya hayalinizdeki videoyu kurgulamanız için ne kadar yeterli olabilir bunların hepsi bir soru işareti. Video düzeleme haricinde Thumbnail yani video önizleme resimleri için genellikle Photoshop kullanılmaktadır fakat Photospace gibi basit resim düzenleme yazılımları ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Kaliteli bir içerik sunmak istiyorsanız en kaliteli yazılımları kullanarak bu işe başlamanız gerekiyor. Piyasada bulunan basit ve yetenekleri sınırlı yazılımlar, sizi sadece belirli bir süre idare edebilir. Artık sınırlarınızı aşmak ve aklınızdaki farklı planları uygulamak istediğiniz zaman yetersiz kalabilirler.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki Youtuber’ların kullandığı en iyi video düzenleme yazılımlarını sizler için bir araya getirdik. Bu yazılımlar video düzenleme konusunda istediğiniz her özelliği sunmaktadır.

camtasia studio 8

4. Camtasia Studio

Camtasia Studio, Youtube videolarınızı düzenlemek için oldukça kullanışlı bir yazılımdır. Yazılım sayesinde video düzenleme, efekt konusunda başka bir yazılıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Program ile sunumlar içerisine yerleştirebileceğiniz videoları ve video rehberleri kolayca hazırlayabiliyorsunuz. Program size video kayıt işlemi bittikten sonra kaydettiğiniz videolar için önizlemeler sunuyor ve çalışmanızı tamamlamadan çalışmanız hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Camtasia Studio ile kayıt yaparken mikrofonunuzdan çıkan sesleri kullanarak videolarınıza sesli anlatımlar da ekleyebilirsiniz.

Camtasia Studio, Youtube video içerikleri üretme ve düzenleme konusunda iyi bir alternatiftir.

Wondershare Filmora

3. Filmora Wondershare Video Editor

Filmora, kullanımı oldukça basit hatta amatör kullanıcılar tarafından bile kolaylıkla kullanılabilecek bir yazılımdır. Youtube içeriği hazırlamak istiyorsunuz fakat hiçbir yazılım hakkında bilginiz yoksa Filmora sizin için kesinlikle en iyi tercih olacaktır.

Youtube’da içerik üreten birçok kullanıcı bu yazılımı kullanmaktadır. Video düzenleme konusunda hiçbir bilginiz olmadığını varsayalım. Bu yazılımı kullanarak ürettiğiniz içeriklerin kalitesine siz bile şaşırabilirsiniz. Bu işe yeni başlayacak kullanıcılara şiddetle tavsiye ediyoruz.

Sony vegas pro

2. Sony Vegas Pro

Sony vegas, tam anlamıyla profesyonel bir video düzenleme yazılımıdır. Dünya çapında kullanılan bu yazılım, kaliteli içerikler üretmeniz için size oldukça özgür bir alan sağlar. Videolara özel efektler ekleme, başlıklar ekleme, yakınlaştırma, döndürme, boyutlandırma, iki boyutlu efektler, üç boyutlu efektler, asimetrik destek gibi birçok özelliği bulunan Sony Vegas ile video düzenleme ve oluşturma işlemlerinizi hem daha kaliteli hemde daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Diğer yazılımlara göre biraz daha profesyonel bir çalışma ortamı sağladığından, programı kullanabilmek için biraz eğitim videolarını izlemenizi tavsiye ederiz.

Adobe Premiere

1. Adobe Premiere Pro

Bir numarada olan yazılımımız Adobe Premiere Pro, video düzenleme programlarının en tepesinde desek yanlış olmaz heralde. Profesyonel Youtuber‘ların neredeyse tamamı bu yazılımı kullanmaktadır. Her türden medya formatını program içerisine aktarabilir veya dışarı çıkartabilirsiniz. 10.240 x 8.192 çözünürlüğe kadar düzenleme işlemi yapabileceğiniz program, 3D düzenleme özellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Adobe Premiere Pro‘yu sadece video düzenleyici olarak değil, gerekli olduğu durumlarda genel bir medya düzenleme programı olarak bile kullanabilirsiniz. Birçok Adobe yazılımında olduğu gibi yüksek sistem performansı isteyen Adobe Premiere Pro, buna karşılık kullanıcılar için olağanüstü bir performans sergiler. Video düzenleme konusunda akla gelen ilk yazılımdır. Youtube için kaliteli içerikler sunmak istiyorsanız bu programı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Youtube için en iyi video düzenleme yazılımlarını biraraya getirmeye çalıştık. Bu konuda fikirlerinizi ve sorularınızı yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*