Anasayfa / Mobil / LG Marshmallow Güncellemesi Nasıl Yapılır

LG Marshmallow Güncellemesi Nasıl Yapılır

Merhaba Ozengen.com takpçileri. Bildiğiniz gibi Lg telefonlar için Android Marshmallow güncellemesi kısa süre önce yayınlandı. Bu tarz temel güncellemelerin, hatalar giderildikten sonra yüklenmesi kullanıcılar için daha faydalı olacaktır. İlk yayınlanan hatalarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Reklamlar

LG telefonlarda güncelleme ilk yayınlandığında birçok hataları da beraberinde getirdi. Kullanıcılar ısınma ve şarj sorunundan sıkça bahsettiler. Şuan yayınlanan güncellemede genel olarak herhangi bir sıkıntı olmadığı görülüyor.

Güncelleme sırasında sunucu yoğunluğundan kaynaklı olarak birçok sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yönde birçok soru aldığımız için resimli anlatım ile LG telefonlarda Marshmallow güncellemesi nasıl yapılır ? konusunu resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Güncelleme sırasında karşınıza çıkan hataları gidermek için işlemi adım adım uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Marshmallow güncelleme nasıl yapılır ?

“Ayarlar / Genel / Telefon hakkında / Güncelleme Merkezi / Yazılım güncelleme ”

Yukardaki menü adımlarını takip ederek ilgili menüye giriş yapıyoruz.”Güncelleme için şimdi kontrol” seçeneğine tıklayın.

 

Mevcut yazılım ve güncellemeler kontrol edilirken bekleyin.

 

Kısa süreli bir taramadan sonra güncel versiyon bilgileri ekrana gelecektir. 3G bağlantınızla indirmek için “Herhangi bir ağ” kablosuz internet üzerinden indirmek için “Kablosuz ağ üzerinden indir” seçeneğine tıklayın. Dosya indirme ve güncelleme işlemi başlayacaktır.

Yazılım sürünümü kontrol edilemiyor. tekrar deneyin.”  veya “sunucuya bağlanırken hata oluştu dosya indirilemedi” gibi hatalarla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemi kullanarak güncelleme yapmayı deneyiniz.

 

Öncelikle LG Bridge yazılımını indiriyoruz. Yazılımı indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra “Yazılım güncelleme” menüsünü kullanarak güncelleme işlemini başlatmayı deniyoruz. Dosya indirme işlemi başlayacaktır. Dosya indikten sonra , yazılımı otomatik olarak telefonunuza yükleyecektir.

 

LG G3 ve G4 telefonlarda güncelleme sonrası kronik herhangi bir sorun görülmemiştir. Aralık ayında yayınlanan hatalı sürümde kullanıcılar birçok sorundan bahsediyordu fakat bu son güncellemeyi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. İşlem hakkında soru ve yorumlarınız bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*