Anasayfa / Mobil / iPhone Modem Olarak Nasıl Kullanılır

iPhone Modem Olarak Nasıl Kullanılır

iPhone telefonumu nasıl modem olarak kullanırım? şeklinde birçok sorular almaktayız. iPhone telefonlarınızı modem olarak kullanmak ve wireless üzerinden internetinizi paylaşmak için aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir. iphone 4,4s,5,5s ve 6 model telefonlarda aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

iPhone Modem olarak kullanma

Öncelikle ayarlardan Kişisel Erişim Noktasını açık duruma getirmemiz gerekiyor.

*Kişisel erişim noktası pasif durumdaysa ve açamıyorsanız hücresel bölümüne girerek veri dolaşımı ve 3g özelliğini açmanız gerekiyor.

Reklamlar

kişisel erişim noktası

Erişimi aşağıdaki gibi açtıktan sonra Wi-Fi Parolanızı belirlemeniz gerekiyor. Harf ,rakam veya simgeleri kullanarak kendinize özel güçlü bir şifre belirleyin.

wifi paylaşım

İşlem tamamlanmıştır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuz üzerinden 3 farklı şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

Wireless bağlantınız için şifrenizi girerek bağlantı kurabilirsiniz.

Bluetooth kullanarak bağlanman için bağlanmak istediğiniz cihazınızı telefonunuzla eşleştiriniz. Eşleşme işlemini tamamladıktan sonra Bluetooth üzerinden internet paylaşımı yapabilirsiniz.

Usb kablosunu kullanarak bağlanmak için telefonunuzu usb kablosunu kullanarak bilgisayarınıza takın. Ağ servislerinden iphone telefonunuzu seçerek bağlantı kurabilirsiniz.

iphone internet

iPhone telefonunuzu wireless, bluetooth ve usb kablosu’nu kullanarak modem olarak kullanabilirsiniz. iOs 7’de cihazları modem olarak kullanmak android cihazlara kolay daha pratik ve işlevseldir. İşlemi yaparken sorun yaşarsanız yorum atmanız halinde yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*