Anasayfa / Mobil / Kaybolan Akıllı Telefon Nasıl Bulunur

Kaybolan Akıllı Telefon Nasıl Bulunur

Akıllı telefonunuzu çaldığınız zaman veya kaybolduğu zaman nasıl bulabileceğinizi anlatacağız. Kaybolan akıllı telefonu bulmanın birçok yolu vardır. Bugün sizlerle paylaşacağımız yolları kullanarak cihazınızın haritadaki konumunu tespit edebilir, bilgileri silebilir, kilitleyebilir veya zil sesini çaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Öncelikle telefonumuzu bulmak için kullanacağımız yöntem Google Android cihaz yöneticisi.  Android cihazınızı kaybederseniz Android Cihaz Yöneticisi ile şunları yapabilirsiniz:

Cihazınızı bulma: Cihazının konumunu görmek için Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Kayıp cihazın zilini çaldırma, kilitleme veya verilerini silme: Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanarak uzaktan cihazınızın zilini çaldırabilir, kilitleyebilir, cihazınızdaki her şeyi silebilir veya kilit ekranına bir telefon numarası ekleyebilirsiniz.

Google Cihaz yöneticisi nasıl kullanılır ?

Öncelikle https://www.google.com/android/devicemanager?hl=tr linkine tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapıyoruz.

google cihaz link

Açılan sayfada cihazınız hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. Zili çaldırma , Kilitleme ve silme işlemleri için sol tarafta açılan menüyü kullanabilirsiniz.

google cihaz yonetici

Konum bulma ekranında cihazınızın bulunduğu adresi harita üzerinde detaylı olarak görebilirsiniz. Harita doğruluğu en fazla 19 metre olarak farklılık gösterdiğinden aldığınız bilgiler tamamıyla telefonunuzun bulunduğu konumu göstermektedir.

find my phone

Not: Cihazın yerini tespit edebilmek için cihazınızın açık olması , mobil veya kablosuz hat üzerinden veri alışverişi bulunması gerekmektedir. Diğer durumlarda telefonu bulmak çok zordur. Sessiz modda telefonunuzu çaldırmak ve yerini tespit etmek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

telefonumu caldir

Sessiz modda iken telefon nasıl bulunur ?

İşlemi cihaz yöneticisi yerine, farklı bir uygulamayla yapmak istiyorsanız, bu konuda bulabileceğiniz en başarılı uygulamalardan biri olan Ring My Droid uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama sayesinde kaybolan telefonunuzu SMS atarak bulabilirsiniz. Bu işlem için internet bağlantısına gerek yoktur. Örneğin; ofiste sessiz modda telefonunuzu bir yerlerde unuttunuz. Telefonunuz sessizde olsa bile bu uygulama sayesinde yerini tespit edebilirsiniz.

Uygulama tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir. Kurulum aşamasında size bir anahtar kelime sunuyor. Bu anahtar kelime, cihazınız kaybolduğu zaman telefonunuza atmanız gereken SMS’i belirtiyor. Bu smsi attığımız zaman telefonumuz en yüksek ses modunda çalmaya başlıyor. Oldukça kolay bir kullanımı ve çalışma mantığı var.

Uygulamayı şiddetle tavsiye ediyoruz. Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. İndirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*