Anasayfa / Mobil / iPhone Donma ve Yavaşlama Sorunu Çözümü

iPhone Donma ve Yavaşlama Sorunu Çözümü

iphone6

Reklamlar

iPhone telefonlarda yaşadığınız donma ve yavaşlama sorunlarını yazılımsal olarak nasıl çözebileceğinizi anlatmaya çalışalım. Telefonunuza uzun bir kullanım süresinden sonra yüklediğiniz uygulama ve yazılımlar zamanla telefonunuzu yavaşlatabilir. Bu uygulamalar telefonunuzu yavaşlatabilir veya yazılımsal sorunlar ortaya çıkarabilir.

Yavaşlık ve donma sorunlarını gidermek için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Telefon Elma işaretinde kalıyor açılmıyor ?

İphone’un en büyük donma problemi budur. Kesinlikle herhangi bir menüye ulaşamadığınız için sıfırlamanız ya da bilgisayara bağlayarak müdahale etmeniz de mümkün değil. Böyle bir durumdan telefonun üst kısmında bulunan kapatma tuşu ve home tuşuna uzun bir süre birlikte basın. Bir süre sonra elma kaybolacak ve iPhone kendini resetleyecektir.

iPhone sıfırlama

Bazı durumlarda mobil cihazların işletim sistemleri de hasar görebilir. Bu gibi durumlarda genelde cihaz kullanılır ancak menüler arası geçişte ya da herhangi bir uygulama açıkken ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu telefonun yavaş çalışmasına ve arada kasma yapmasına neden olur. Eğer iPhone kasar ve herhangi bir işlem yapmazsa yukarıda anlattığımız resetleme tekniğini kullanın. Tekrar kullanıma başladığınızda yapacağınız ikinci işlem ise iPhone’u silmek olacak. Bu işlem iPhonu yeni almışsınız gibi tertemiz yapacak.

Bunun için iPhone’un ayar menüsüne girin. Daha sonra; Genel ->Sıfırla menüsünü açın. Burada karşınıza birden fazla seçenek çıkacak. Kısaca bunların ne işe yaradığına göz atalım.

Tüm ayarları sıfırla: Verilerinizin hiç biri silinmez, sadece daha önce yaptığını tüm ayarlar varsayılan ayarlara geri döner. Bu menüyü bilmediğiniz bir ayarı düzeltemediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek yazılımsal hiç bir resetleme yapmadığından iPhone’un kasma problemini düzeltmek için yeterli değildir.

Tüm içerikleri ve ayarları sil: İşte aradığımız seçenek burada. Bu seçeneği kullandığınız zaman iPhone tamamen temizlenecek ve ilk günkü gibi olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce tüm verilerinizi yedekleyin çünkü iPhone da rehber, mesajlar ve diğer tüm içerikler silinecektir.

Ağ ayarlarını sıfırla: Bu seçenek tüm ağ ayarlarını silecektir.

Klavye sözlüğünü sıfırla: iPhone klavye kullanırken normal kelimeler üzerine öneride bulunur. Ancak zamanla sizin kendinize özgü kelimelerinizi (panpa, kuri, canikom vb.) öğrenerek daha hızlı yazabilmeniz için öneri hafızasına ekler. Eğer klavye sözlüğünü sıfırlarsanız öneri kelimelerini unutacaktır.

Ana ekran yerleşimini sıfırla: Bu seçenek ana sayfa yerleşiminizi sıfırlar.

iPhone yavaşlık ve donma sorunlarını yukardaki işlemleri yaparak giderebilirsiniz. En azından yazılımsal olarak telefonumuzda sorun olduğu zaman bu yöntemlerle kesinlikle çözülecektir. Sorunlarınızı yorum olarak bizere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*