Anasayfa / Mobil / Whatsapp’ta yedeklenen mesajlar nereye kaydediliyor

Whatsapp’ta yedeklenen mesajlar nereye kaydediliyor

Bugün, Whatsapp’ta yedeklenen mesajlar nereye kaydediliyor ? Bu mesajları nasıl bulabiliriz ? Bu konularda kullanıcıların merak ettiği konulara cevap vermeye çalışacağız. Whatsapp yedeklerinizi kontrol edebilir, dilerseniz Whatsapp konuşmalarınızın otomatik yedeklenmesini kapatabilirsiniz.

Whatsapp’ta yedeklenen dosyalar birkaç yere kaydediliyor olabilir. Eğer telefonunuza bulut hesabınızı tanımladıysanız: Android cihazlarda Google drive, iPhone telefonlarda icloud üzerinde yedekleriniz bulunabilir. Herhangi bir sorun durumunda hem hesap bilgilerinizi hemde sohbet konuşmalarınızı bu yedeklerden geri döndürebilirsiniz.

Reklamlar

Yedeklenen mesajlar nereye kaydediliyor ?

Hesabınızın bulut hesabınıza yedeklenip yedeklenmediğini anlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği seçeneğine girebilirsiniz.

Reklamlar

Android telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet yedeği / Google Drive’a seçeneğine girebilirsiniz.

Telefonunuzun hafızasında; Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi ( SD Kart da olabilir / Whatsapp / Database yoluna yedeklenmektedir. Dilerseniz buradaki dosyaları silebilirsiniz. Bu işlem, Whatsapp hesabınızın çalışmasını engellemeyecektir.

Bulut hesabınızdaki yedekleri kontrol etmek için aşağıdaki linklere giriş yapabilirsiniz.

Android cihazlarda yedeğinizi silmek için Tıklayın.

iPhone cihazlarda yedeğinizi silmek için Tıklayın.

Burada bulunan “Whatsapp ** Yedeği” klasörünü kontrol edebilirsiniz. Dosya adında son yedekleme tarihi görünmektedir.

Whatsapp kopyalama silme

Bu seçenekler haricinde, Whatsapp’ın yedeklendiği herhangi bir menü bulunmamaktadır. Eğer bu işlem için herhangi bir ekstra uygulama kullanmıyorsanız, uygulama standart olarak bu alanlara yedeklenmektedir. Eğer yedeklerinizi tamamen silmek ve yedekten dönmek istemiyorsanız, burada bulunan dosyaları silebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp’ın yedekleme özelliğini kapatarak, hesabınızın asla yedeklenmemesini sağlayabilirsiniz. Whatsapp hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Yorumu yayınlamayın lütfen

  2. Merhabalar, yalnızca telefon numarası kullanılarak yada msj geçmişi silinse dahi telefona fiziksel ulaşım sağlanarak silinen msj lar tektar belirli bir ücret karşılığı okunuyor diye internette çok sayıda haber var bunlar mümkün mü yani database den ve yedeklemelerden kaldırılsa dahi bu gerçekleşebiliyor mu

  3. Daha önce iPhone kullanıyordum, telefonum bozuldu ve başka bir markaya geçtim. WhatsApp sohbet yedeklerime ya da eski hesabımdaki konuşmalardaki medyaya ulaşmak istiyorum fakat icloud hesabımda herhangi bir yedek görünmüyor. Nasıl ulaşabilirim, ne yapmalıyım? Teşekkürler

  4. Bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*