Anasayfa / Mobil / Whatsapp’ta çevrimiçi durumu nasıl gizlenir

Whatsapp’ta çevrimiçi durumu nasıl gizlenir

Reklamlar

Whatsapp çevrimiçi, kişilerinizin o anda açık olup olmadığınını gösteren bir özelliktir. Whatsapp’ta konuşma sırasında karşınızdaki kişinin uygulamayı kullandığını bu uyarıdan,  en son ne zaman açık olduğunu da son görülme zamanından anlayabilirsiniz. Son görülme özelliğini, gizlilik ayarlarınızdan kapatabilirsiniz fakat çevrimiçi özelliğini kapatma gibi bir seçenek mevcut değildir.

Whatsapp kulllanıcılarından son zamanlarda “Çevrimiçi durumunu nasıl gizleyebilirim ?” sorusunu çok sık alıyoruz. Ufak bir araştırma yaptığımız zaman, internette çevrimiçi görünmenin kapatılacağına dair birçok uygulama ve yazılım sunuluyor. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Whatsapp’ın çevrimiçi özelliğini kapatma seçeneği yoktur. Whatspap plus vb. ekstra uygulamaların bunu yapabileceği birçok sitede anlatılıyor fakat bu da tamamen kandırmacadır. Android veya Apple store markette bu konuda yayınlanan hiçbir uygulama çalışmamaktadır.

Reklamlar

Whatsapp Çevrimiçi gizlenmenin tek bir yolu vardır. Gereksiz yöntemler ile sizi uğraştırmadan o yöntemi nasıl uygulacayacağınızı anlatalım.

Whatsapp’ta çevrimiçi nasıl gizlenir ?

Whatsapp’ta bir arkadaşınızdan mesaj aldınız fakat mesajı okurken çevrimiçi olduğunuzu görmesini istemiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken en kolay yöntem internet bağlantınızı kapatmak olacaktır.

Mesajınız ekrana düştükten sonra Wi-fi ve Mobil veri bağlantılarını kapatarak Whatsapp’ı açın. Mesajı okuduktan sonra Whatsapp’ı kapatıp internetinizi tekrar açabilirsiniz. Bu sırada dilerseniz mesaja cevap da verebilirsiniz. Mesajınız, internetinizi açtıktan sonra karşınızdaki kullanıcıya teslim edilecektir.

Karşınızdaki kullanıcının mesajı okuduğunuzu anlamasını istemiyorsanız, WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap> Gizlilik adımlarını takip ederek Okundu bilgisi ve son görülme zamanını kapalı duruma getirebilirsiniz.

Bu sayede kullanıcı, hem çevrimiçi olduğunuzu hemde mesajı okuduğunuzu anlamayacaktır. Whatsapp çevrimiçi yazısını gizlemenin en kolay ve kullanışlı yolu budur. Sizinde alternatif çözümleriniz varsa, yorum olarak ilermeniz halinde resimli anlatıma ekleyebiliriz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde bulunan makalelerimizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*