Anasayfa / Mobil / Whatsapp web’den toplu mesaj gönderme

Whatsapp web’den toplu mesaj gönderme

Whatsapp, günümüzün en yaygın kullanılan haberleşme uygulamarının başında geliyor. Toplu mesaj atma, dosya paylaşma, resim gönderme, görüntülü ve sesli görüşme vb. konularda yediden yetmişe herkes Whatsapp uygulamasını kullanmaktadır. Bugün Whatsapp ve Whatsapp web’te toplu mesaj atılır mı veya nasıl atılır konularını anlatmaya çalışacağız.

Reklamlar

Whatsapp toplu mesaj atma özelliği sayesinde, toplu mesaj listeleri oluşturarak, devamlı toplu mesaj atmak istediğiniz kişilere kolay bir şekilde mesaj atabilirsiniz. Sizi rehberine kayıt etmiş kişiler Toplu Mesajınızı alabilir. Toplu Mesaj Listeleri, devamlı olarak toplu mesaj gönderebileceğiniz kişilerin kaydedilmiş listeleridir. Böylece mesaj göndermek istediğinizde aynı kişileri tekrar seçmenize gerek kalmaz. Dilerseniz ilerleyen zamanlarda listenize kişiler ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Özel günlerde toplu mesaj göndermek isteyen kullanıcılar için oldukça pratik olduğunu söyleyebiliriz.

Whatsapp uygulamasında toplu mesaj atma özelliği var fakat Whatsapp web sürümünde şimdilik bu özellik mevcut değil. Toplu mesaj atmak için şimdilik sadece mobil uygulamayı kullanmanız gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda web sürümüne de bu özelliğin ekleneceğini düşünüyoruz. Özelliğin eklenmesi ile birlikte yazı güncellenecektir. Whatsapp ile toplu mesaj göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp uygulamasında toplu mesaj atma

Whatsapp yeni mesaj gönder seçeneğine dokunun.

Açılan ekranda kişi listenizi göreceksiniz. Toplu mesaj listenize eklemek istediğiniz kişileri seçerek Yeni toplu mesaj seçeneğine dokunun.

Whatsapp toplu mesaj kaç kişiye atılabilir ? 256 kişiye kadar toplu mesaj atabilirsiniz.

Son olarak açılan ekranda eklediğiniz kişileri görebilirsiniz. Listenizi tekrar kontrol ederek işlemi onaylayın.

Son ekranda toplu mesaj listenizin oluşturulduğunu görebilirsiniz. “x alıcı toplu mesaj liste bilgisi için dokunun” seçeneğine dokunarak, alıcı listenizi düzenleyebilir toplu mesajınızı iletebilirsiniz.

Whatsapp toplu mesaj özelliği hakkında merak ettiğiniz soruları, yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Uygulama güncellendikçe menülerde yer değişiklikleri olabilir. Bu tarz durumlardaresimli anlatım güncellenecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Telefondan aynı şekilde listeyi oluşturduğunuzda web sürümünden de aynı listeyi görebilirsiniz. Bu şekilde web sürümünden de toplu mesaj gönderebilirsiniz.
    Yani sadece liste oluşturma kısmı telefondan yapılmak zorunda.

  2. WhatsApp web de toplu mesaj gönderilebiliyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*