Anasayfa / Mobil / Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Çözümü

Whatsapp Kişilerim Görünmüyor Çözümü

Whatsapp’ta kişilerinizi göremiyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Kişileri görmemenizin birçok nedeni olabilir.  Bunların başlıca nedenlerini sırasıyla takip ederek kontrol etmenizi öneririz.

Reklamlar

Öncelikle Whatsapp hesabınızda tüm kişilerin görünür durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Whatsappta sadece numaralar gozukuyor kişileri göremiyorum diyorsanız, uygulama izinlerinden Kişiler seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Uygulamayı, yedekten kurduğunuz zaman veya telefonunuzu yedekten döndürdüğünüz zaman bu tarz hatalar olabilir.

Reklamlar

Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / Uygulama izinleri seçeneğine giriş yaparak Kişilerim seçeneğini aktif hale getirin.

Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma android

Alternatif olarak kişi seç ekranında yenile seçeneğine dokunarak kiişi listenizi güncelleyebilirsiniz. Bu sayede rehberinize yeni eklediğiniz kişileri görebilirsiniz.

Kisiler yenile

Alternatif olarak, yalnızca “görünür” olanları değil tüm kişileri de görüntüleyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için Menü Tuşu > Ayarlar > Kişiler > Tüm kişileri göster‘i seçin. Eğer hala görüntüleyemiyorsanız aşağıdaki işlemleri deneyiniz.

Whatsapp kisileri goster

  • Arkadaşınızın WhatsApp Messenger’ı kullandığından emin olun.
  • Arkadaşınızın telefon numarasının telefon rehberinizde kayıtlı olduğundan emin olun.
  •  WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Cihazınızdaki güvenlik veya izin verme ayarlarında WhatsApp’ın telefonunuzdaki kişilere erişimine izin verdiğinizden emin olun.
  • Android telefon rehberinizde, tüm kişi hesaplarının (SIM, Google, Telefon) “görünür” veya “izlenebilir” olduğundan emin olun.
  • Android telefon rehberinizde, tüm kişi gruplarının (Arkadaşlar, Aile gibi) “görünür” veya “izlenebilir” olduğundan emin olun.
  • Yenilemeye zorlamak için kişilerinizi önce “görünmez” sonra “görünür” yapmanızı öneririz. Bunu yaptıktan sonra, WhatsApp’ı açın >  > Menü Tuşu > Yenile‘yi seçin.

Whatsapp’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Hesabınızla alakalı bir sorun olmadığından emin olmak için başka bir telefondan kendinize mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Bunları denedikten sonra büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir. Hala sorun devam ediyorsa telefonunuzla alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Farklı bir telefon’dan deneyerek emin olabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Whatsapp ta uluslararası numaralar niye gözükmüyor yardımcı olur musunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*