Anasayfa / Mobil / İnstagram’dan Engel Nasıl Kaldırılır

İnstagram’dan Engel Nasıl Kaldırılır

İnstagram’da kullanıcı engelleme ve engel kaldırma işlemi nasıl yapılır ? Herhangi bir kullanıcı tarafından yapılan engel kaldırılır mı ? gibi sorularınıza detaylı bir resimli anlatımla cevap vereceğiz. İnstagram uygulamasında şiddet , ayrımcılık içeren , müstehçen veya yasaları aykırı paylaşım yapan kullanıcıların paylaşımlarını görmek istemiyorsanız, bu kullanıcıları engelleyerek içeriklerin sayfanızda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

İnstagram topluluk kurallarına aykırı paylaşımlar yapan hesapları şikayet ederek bu hesapların kapatılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu konularda daha önceki yazılarımızda detaylı yazılar sunmuştuk. Sitemizde arama yaparak bu içeriklere ulaşabilirsiniz. Peki bir kullanıcı instagram hesabınızı engellediyse, bu engeli kaldırabilir misiniz ?  Son zamanlarda bu soruyu sıkça almaktayız. Nedense Türk milleti olarak sistemin bize sunduğu özelliklerle yetinmeyip, hep daha fazlasını arıyoruz ve bu bilgiler çok dikkatimizi çekiyor. Öncelikle kullanıcı engelleme ve engel kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım.

Paylaşımlarını görmek istemediğiniz veya paylaştığınız içerikleri görmesini istemediğiniz kullanıcıları engellemek için, Kullanıcı profiline girerek Ayarlar / Engelle seçeneklerini takip ederek kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Engellediğiniz kullanıcıları listelemek ve toplu olarak görebilmek için Profil ayarları / Engellenen Kullanıcılar seçeneklerini takip ederek görebilirsiniz.

Eğer yanlışlıkla engellediğiniz bir hesap varsa veya herhangi bir hesabın engelini kaldırmak istiyorsanız, Engellenen kullanıcılar seçeneğine girerek, engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı seçin.

Kullanıcı profiline giriş yaptıktan sonra Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunarak, engeli kaldırabilirsiniz. NOT: Engelini kaldırdığınız kullanıcı engellemeden önce sizi takip ediyorsa otomatik olarak tekrar takip etmeye devam edecektir ve paylaşımlarınızı görecektir.

Asıl merak edilen konuya gelelim.. Herhangi bir kullanıcı tarafından engellendim. Engellendiğimi nasıl anlarım veya bu engeli kaldırabilir miyim ?

İnstagram’da engellendiğinizi anlamak oldukça kolaydır. Sizi engelleyen kişinin profilinin açık olduğundan eminseniz, arama alanına gelerek kullanıcıyı aramayı deneyin. Eğer arama sonuçlarında bu kullanıcı hakkında herhangi bir sonuç göremiyorsanız bu kişi sizi engellemiştir. İnstagram’da yapılan engelleme işlemini kaldırma, iptal etme gibi bir işlem kesinlikle mümkün değildir. Engellemenin kaldırılmasının tek yolu vardır o da kullanıcının kendi hesabından bu işlemi yapmasıdır.

İnstagram ve Facebook gibi platformlarda bu işlemi yapabileceğinizi vadeden yüzlerde program ve uygulamalar var. Bu yazılımlar tamamen sahte ve hesabınızı yönetme amacıyla yapılan yazılımlardır. Eğer böyle bir işlem yapmaya çalıştıysanız, izin verdiğiniz uygulamalar listesini gözden geçirin. Burada kaynağını bilmediğiniz yabancı uygulamalar varsa , bu uygulamalara verdiğiniz erişim izinlerini kaldırınız. İnstagram veya diğer sosyal medya uygulamarı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular hakkında yorum alanını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Merak en büyük hacker’dır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*