Anasayfa / Mobil / Youtube arama geçmişine nasıl bakılır

Youtube arama geçmişine nasıl bakılır

Youtube’da arama geçmişinize bakabileceğiniz basit bir yolu sizlerle paylaşacağız. Youtube yeni arayüzü ile izleme geçmişinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Geçmişinizi; izleme geçmişi, arama geçmişi, yorumlar ve topluluklar olarak filtreleyerek kolayca bulabilirsiniz.

Reklamlar

Bilgisayarlarınızda veya iPhone , Android (Samsung, lg, htc, xiaomi, asus ) telefonlarınızda bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Youtube izleme geçmişi, son izlediğiniz videoları bulmanızı kolaylaştırır ve video önerilerinizi iyileştirir. Geçmişinizi silerek veya duraklatarak izleme geçmişinizi kontrol edebilirsiniz. Tek tek öğeleri veya tüm geçmişinizi silebilirsiniz. Geçmiş duraklatıldığında izlediğiniz videolar, geçmişte görünmez ve önerilerinizi iyileştirmek için kullanılmaz. Geçmişinizi tekrar kaydetmeye başlamak için geçmişin duraklatmasını kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Youtube geçmişinizi silmek için daha önce yazmış olduğumuz; Youtube arama geçmişini silme ve temizleme isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Youtube arama geçmişine nasıl bakılır ?

Geçmiş sayfasına giriş yapmak Youtube ekranınızın hemen solunda bulunan Geçmiş seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sayfaya direk giriş yapabilmek için tıklayın.

Youtube menu

Açılan ekranda geçmiş türünü belirleyerek, tüm izleme ve arama geçmişinize bakabilirsiniz.

Ayrıca arama geçmişinizi ve izleme geçmişinizi silmek için menünün hemen altında bulunan seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Youtube gecmise bakma

Not: Oturumunuz açıkken hesabınızın izleme geçmişinde yaptığınız değişiklikler, bu hesapla oturum açtığınız tüm cihazlarda görünür. Oturumunuz kapalıyken yaptığınız değişiklikler, kullandığınız tarayıcının veya uygulamanın izleme geçmişine uygulanır. Arama ve izleme geçmişinizi herhangi bir cihazda sildiğiniz zaman tüm hesaplarınız için geçerli olur.

Youtube kullanımı ve ayarlar hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için arama alanını kullanabilirsiniz. Hala yeni Youtube arayüzünü göremiyorsanız https://www.youtube.com/new linkine giriş yaparak yeni arayüze geçiş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*