Anasayfa / Mobil / Whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir

Whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir

Whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir ? whatsapp mesaj geri alma nasıl kullanılır ? whatsapp mesaj silme özelliği nasıl kullanılır sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Reklamlar

Bildiğiniz gibi Whatsapp, yakın zamanda gönderilen mesajları geri alma, silme özelliğini duyurdu. Whatsapp sohbetlerinde artık gönderdiğiniz mesajı silebiliyorsunuz. Grup sohbetleri ve birebir sohbetler sırasında gönderdiğiniz mesajı kolaylıkla geri alabilirsiniz.. Gönderilen mesajı silebilmek için, mesajı gönderdikten sonra 7 dakika süreniz vardır.

Mesaj silme özelliğini kullanabilmek için Whatsapp son sürümü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Mesaj silinme sırasında herhangi bir hata ile karşılaşılırsa bu durum hakkında herhangi bir bildirim almazsınız. Herkes için başarıyla sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde “Bu mesaj silindi” olarak görülecektir. Aynı şekilde, sohbet sırasında “Bu mesaj silindi” görürseniz, gönderen mesajını herkesten silmiş demektir.

Reklamlar

Whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir ?

Silmek istediğiniz mesajın üstüne gelerek basılı tutun.

Yukarıda açılan menülerden “Çöp kutusu” simgesine dokunun.

gonderilen mesaj nasil silinir

Çöp kutusuna tıkladıktan sonra mesajı sil uyarısını göreceksiniz.

Herkesten sil; seçeneğine tıklayarak mesajı gruptan silebilir ve mesajınızı geri alabilirsiniz. Tekrar hatırlatalım mesajı gönderdikten sonra silmek için 7 dk süreniz var.

Benden sil; seçeneğine dokunarak mesajı sadece kendi hesabınızdan silebilirsiniz. Eğer mesajı gönderdikten sonra 7 dk geçmişse sadece bu seçeneği görebilirsiniz.

Herkesten sil

Mesajı herkesten sildikten sonra “Bu mesajı sildiniz” uyarısını göreceksiniz.

Bu mesaj silindi

Gruptaki dişer kullanıcılar “Bu mesaj silindi” uyarısı görecekler ve sildiğiniz mesajı okuyamayacaktır. Bu işlem ile Whatsapp grup sohbetlerinde gönderdiğiniz mesajları geri alabilir, silebilirsiniz.

Bu mesaji sildiniz

Mesajı benden sil, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız ileti kopyalarını silmenizi sağlar. Bunun alıcılarınızın sohbetlerinde bir etkisi yoktur. Alıcılarınız iletileri sohbet ekranında görmeye devam eder. Whatsapp mesajı geri alma ve silme özelliğini grup konuşmaları ve kişisel konuşmalarda kullanabilirsiniz. Whatsapp mesajlarını geri alma konusunda merak ettiğiniz konuları, yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*